English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)
Головна

ladyka2Володимир Ладика, ректор СНАУ:

Говорячи про підсумки вступної кампанії – 2017, мені приємно відзначити, що загалом вона виявилася вдалою для Сумського національного аграрного університету: у цьому році студентська родина СНАУ поповнилася на 888 першокурсників. З них ті, хто навчатиметься за бюджетні кошти, становлять більшість – 571 особа. За умовами комерційного договору до Сумського НАУ зараховано 317 абітурієнтів.

У цьому році найвищий бал сертифікату при вступі до СНАУ становив 193,5 (на спеціальність «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва»). А взагалі у цьому році можемо констатувати загальне підвищення середнього балу сертифікатів у наших вступників. Так, найбільша кількість абітурієнтів вступала до нас із середнім балом в межах 150, багато також було вступників, які мали у своїх сертифікатах бали 160-170 та навіть 170-180. Це позитивна тенденція, яка свідчить про те, що до нас цілеспрямовано йдуть мотивовані молоді люди, здатні добре навчатися, з прагненням отримати освіту європейського рівня. Дуже добре, що аграрні навчальні заклади поповнюються не по залишковому принципу, і багато здібних молодих людей пов’язують своє майбутнє з аграрним сектором економіки нашої країни.

Варто відзначити, що в нашому університеті велика увага приділяється практичній підготовці студента: завдяки співпраці з агрохолдингами «Кернел», «UkrLandFarming», «NCH», «Індустріальна молочна компанія», «Миронівський хлібопродукт» наші студенти ще під час навчання пристосовуються до умов сучасного виробництва, а багато хто з них на момент закінчення університету вже має роботу. Також цьому сприяє й співпраця з місцевими аграрними підприємствами, такими, як «Вітчизна», АФ «Северинівська» тощо.

Але у СНАУ навчаються не тільки студенти, а й викладачі: сучасний світ змінюється так стрімко, що неможливо бути хорошим викладачем, оперуючи виключно багажем знань 20-річної давності. Тому професорсько-викладацький склад нашого університету постійно підвищує свою кваліфікацію, проходячи стажування на провідних аграрних підприємствах та за кордоном.

Завдяки нашим партнерам - компаніям Horsch, Кернел, ІМК у минулому навчальному році ми відкрили Центр точного землеробства, де майбутні інженери опановуватимуть геопросторові технології із геоінформаційними та системами глобального позиціонування (GPS). А лабораторія комп’ютерних технологій у тваринництві, відкрита на біолого-технологічному факультеті, оснащена новими комп’ютерами, на яких встановлені ліцензійні спеціалізовані програми, що є незамінними помічниками сучасного тваринника. Адже сьогодні, крім фахових знань, молодий спеціаліст повинен добре володіти іноземною мовою та комп’ютерними спеціалізованими програмами. Регіональний центр зі сталого розвитку сільських територій, відкритий також у минулому році, створений передусім для слухачів магістерського курсу «Регіональний менеджмент», запровадженого Сумським НАУ. Навчальна програма підготовки фахівців за цією програмою передбачає вивчення дисциплін міжнародного магістерського курсу з бізнес-адміністрування (МВА), акредитованого в Європейському Союзі, а також апробованого при підготовці магістрів з менеджменту та публічного адміністрування.

У минулому навчальному році ми вперше в Україні почали реалізацію нового проекту «Агроінтернатура». Його учасниками стали випускники технологічних спеціальностей. Цей проект надає молодим фахівцям можливість впевненіше себе почувати на виробництві, оскільки у будь-який момент можна отримати кваліфіковану консультацію від університетських науковців при обговоренні технологічних питань, що виникають під час роботи. Фаховий рівень слухачів агроінтернатури ми визначаємо за допомогою тестування «100 знань, 100 вмінь», і в подальшому результати враховуються при їх навчанні.

Отже, можна з впевненістю стверджувати, що в Сумському національному аграрному університеті є все для того, щоб кожен, хто прийшов на навчання, отримав найсучасніші знання. Тож я щиро вітаю всіх студентів, викладачів і співробітників з початком нового навчального 2017-2018 року, бажаю натхнення й успіхів, професійного зростання й досягнення нових висот.

А тих, хто тільки розпочинає навчання в Сумському національному аграрному університеті, хочу ще раз запевнити, що освіта, отримана в стінах нашого вишу, надалі стане міцним фундаментом для побудови успішної кар’єри і досягнення найамбітніших планів. Головне – це ваше бажання вчитися, а всі можливості для цього у СНАУ вже створені.

Новини

П'ятниця, 22 вересня 2017
Сумський НАУ отримав безкоштовний доступ до Scopus
19 вересня 2017 року Міністерство освіти й науки України... Детальніше...
Четвер, 21 вересня 2017
AGROEXPO-2017 і СНАУ: реалії і перспективи
20 вересня викладачі інженерно-технологічного... Детальніше...
Середа, 20 вересня 2017
Науковці Сумського НАУ зібралися на нараду
20 вересня 2017 року в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Субота, 16 вересня 2017
СНАУ: територія євроінтеграції
Сонячним осіннім днем 16 вересня Сумський... Детальніше...
Четвер, 14 вересня 2017
Міжнародний день студентського спорту відзначили у СНАУ
Святкування Дня фізичної культури та спорту в Україні... Детальніше...
П'ятниця, 08 вересня 2017
Швейцарський равлик у СНАУ: кроки створення захоплюючого муралу
Посольство Швейцарії в Україні ініціювало арт-проект,... Детальніше...
П'ятниця, 08 вересня 2017
Оголошено переможців конкурсу міні-грантів у рамках чеського проекту в СНАУ
6 вересня 2017 року відбулося офіційне оголошення... Детальніше...
Четвер, 07 вересня 2017
Студентам на ярмарку пропонували цікаве життя
7 вересня 2017 року перед головним корпусом Сумського... Детальніше...
Четвер, 07 вересня 2017
Студенти Сумського НАУ взяли участь у проекті «Я маю право!»
Реалізуючи загальнонаціональний просвітницький... Детальніше...
Середа, 06 вересня 2017
Співпраця університету та виробництва в пріоритеті
Щоб добре підготувати студента, зробити з вчорашнього... Детальніше...
Субота, 02 вересня 2017
У СНАУ – свято!
2 вересня 2017 року перед головним корпусом Сумського... Детальніше...
П'ятниця, 01 вересня 2017
Вчена рада розпочала роботу у новому навчальному році
31 серпня 2017 року, у переддень нового навчального року,... Детальніше...
Середа, 30 серпня 2017
Вітаємо з ювілеєм декана факультету економіки і менеджменту!
30 серпня 2017 року відзначає ювілей декан факультету... Детальніше...
Вівторок, 29 серпня 2017
Вітаємо з ювілеєм декана факультету агротехнологій та природокористування!
29 серпня 2017 року святкує ювілей декан факультету... Детальніше...
Середа, 23 серпня 2017
23 серпня - День Державного Прапора України
Державний Прапор – один з трьох офіційних державних... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор СНАУ: Говорячи про підсумки вступної кампанії – 2017, мені приємно відзначити, що загалом вона виявилася вдалою для Сумського національного аграрного університету: у цьому році студентська... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.