English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

ladyka2Володимир Ладика, ректор СНАУ:

Говорячи про підсумки вступної кампанії – 2017, мені приємно відзначити, що загалом вона виявилася вдалою для Сумського національного аграрного університету: у цьому році студентська родина СНАУ поповнилася на 888 першокурсників. З них ті, хто навчатиметься за бюджетні кошти, становлять більшість – 571 особа. За умовами комерційного договору до Сумського НАУ зараховано 317 абітурієнтів.

У цьому році найвищий бал сертифікату при вступі до СНАУ становив 193,5 (на спеціальність «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва»). А взагалі у цьому році можемо констатувати загальне підвищення середнього балу сертифікатів у наших вступників. Так, найбільша кількість абітурієнтів вступала до нас із середнім балом в межах 150, багато також було вступників, які мали у своїх сертифікатах бали 160-170 та навіть 170-180. Це позитивна тенденція, яка свідчить про те, що до нас цілеспрямовано йдуть мотивовані молоді люди, здатні добре навчатися, з прагненням отримати освіту європейського рівня. Дуже добре, що аграрні навчальні заклади поповнюються не по залишковому принципу, і багато здібних молодих людей пов’язують своє майбутнє з аграрним сектором економіки нашої країни.

Варто відзначити, що в нашому університеті велика увага приділяється практичній підготовці студента: завдяки співпраці з агрохолдингами «Кернел», «UkrLandFarming», «NCH», «Індустріальна молочна компанія», «Миронівський хлібопродукт» наші студенти ще під час навчання пристосовуються до умов сучасного виробництва, а багато хто з них на момент закінчення університету вже має роботу. Також цьому сприяє й співпраця з місцевими аграрними підприємствами, такими, як «Вітчизна», АФ «Северинівська» тощо.

Але у СНАУ навчаються не тільки студенти, а й викладачі: сучасний світ змінюється так стрімко, що неможливо бути хорошим викладачем, оперуючи виключно багажем знань 20-річної давності. Тому професорсько-викладацький склад нашого університету постійно підвищує свою кваліфікацію, проходячи стажування на провідних аграрних підприємствах та за кордоном.

Завдяки нашим партнерам - компаніям Horsch, Кернел, ІМК у минулому навчальному році ми відкрили Центр точного землеробства, де майбутні інженери опановуватимуть геопросторові технології із геоінформаційними та системами глобального позиціонування (GPS). А лабораторія комп’ютерних технологій у тваринництві, відкрита на біолого-технологічному факультеті, оснащена новими комп’ютерами, на яких встановлені ліцензійні спеціалізовані програми, що є незамінними помічниками сучасного тваринника. Адже сьогодні, крім фахових знань, молодий спеціаліст повинен добре володіти іноземною мовою та комп’ютерними спеціалізованими програмами. Регіональний центр зі сталого розвитку сільських територій, відкритий також у минулому році, створений передусім для слухачів магістерського курсу «Регіональний менеджмент», запровадженого Сумським НАУ. Навчальна програма підготовки фахівців за цією програмою передбачає вивчення дисциплін міжнародного магістерського курсу з бізнес-адміністрування (МВА), акредитованого в Європейському Союзі, а також апробованого при підготовці магістрів з менеджменту та публічного адміністрування.

У минулому навчальному році ми вперше в Україні почали реалізацію нового проекту «Агроінтернатура». Його учасниками стали випускники технологічних спеціальностей. Цей проект надає молодим фахівцям можливість впевненіше себе почувати на виробництві, оскільки у будь-який момент можна отримати кваліфіковану консультацію від університетських науковців при обговоренні технологічних питань, що виникають під час роботи. Фаховий рівень слухачів агроінтернатури ми визначаємо за допомогою тестування «100 знань, 100 вмінь», і в подальшому результати враховуються при їх навчанні.

Отже, можна з впевненістю стверджувати, що в Сумському національному аграрному університеті є все для того, щоб кожен, хто прийшов на навчання, отримав найсучасніші знання. Тож я щиро вітаю всіх студентів, викладачів і співробітників з початком нового навчального 2017-2018 року, бажаю натхнення й успіхів, професійного зростання й досягнення нових висот.

А тих, хто тільки розпочинає навчання в Сумському національному аграрному університеті, хочу ще раз запевнити, що освіта, отримана в стінах нашого вишу, надалі стане міцним фундаментом для побудови успішної кар’єри і досягнення найамбітніших планів. Головне – це ваше бажання вчитися, а всі можливості для цього у СНАУ вже створені.

Новини

Понеділок, 23 жовтня 2017
На позачерговому засіданні вченої ради розглядалися конкурсні справи
23 жовтня 2017 року в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Понеділок, 23 жовтня 2017
Ректор СНАУ перебуває з візитом у КНР
Наразі триває візит ректора Сумського національного... Детальніше...
Понеділок, 23 жовтня 2017
Студентка СНАУ виборола «бронзу» на міжнародних змаганнях
14-15 жовтня 2017 року у м. Івано-Франківськ відбулися... Детальніше...
П'ятниця, 20 жовтня 2017
Студенти-агрономи Маловисторопського коледжу відвідали Сумський НАУ
19 жовтня 2017 року в рамках профорієнтаційної роботи... Детальніше...
П'ятниця, 20 жовтня 2017
Викладачі СНАУ на XVIII Міжнародній науковій конференції
16-18 жовтня 2017 року в м. Камянець-Подільському на базі... Детальніше...
Четвер, 19 жовтня 2017
Важливі питання функціонування АПК обговорили у СНАУ
19 жовтня 2017 році у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 19 жовтня 2017
«Зустрічайте: це – ми!»: день перший
Ну ось, розпочалося! Те, до чого старанно готувалися,... Детальніше...
Середа, 18 жовтня 2017
Студентам СНАУ розповіли, як побудувати кар’єру у сфері IT
12 жовтня 2017 року відбулася зустріч студентів... Детальніше...
Середа, 18 жовтня 2017
2:1 на користь команди «Альянс СНАУ»
Впевненою перемогою аграріїв завершився футбольний... Детальніше...
Вівторок, 17 жовтня 2017
Міжнародні сертифікати отримали студенти Сумського НАУ
20 студентів Сумського національного аграрного... Детальніше...
Вівторок, 17 жовтня 2017
Не стало професора Вандишева…
З глибоким сумом сповіщаємо, що пішов з життя Валентин... Детальніше...
П'ятниця, 13 жовтня 2017
Студенти СНАУ більше дізналися про Реформацію
У 2017 році світ відзначає 500-річчя Реформації. З метою... Детальніше...
П'ятниця, 13 жовтня 2017
Викладачі СНАУ навчилися працювати з інформаційною системою Soft.Farm
11-12 жовтня 2017 року на базі Полтавської державної... Детальніше...
П'ятниця, 13 жовтня 2017
З рахунком 1:1 завершився матч між командами «Альянс СНАУ» та СК «КНТЕУ-Меркурій»
12 жовтня 2017 року в рамках XVII чемпіонату України з... Детальніше...
Четвер, 12 жовтня 2017
Легкоатлети СНАУ посіли ІІІ місце в обласних змаганнях з кросу
Сонячним осіннім днем 10 жовтня 2017 року команда... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 19 жовтня 2017
Україна-Німеччина: співпраця триває
У Глухівському агротехнічному інституті імені С.А.... Детальніше...
Вівторок, 03 жовтня 2017
Регіональна нарада за участю викладачів української філології ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації
27 вересня 2017 року вересня на базі Маловисторопського... Детальніше...
Вівторок, 03 жовтня 2017
Міжнародний тренінг для керівників коледжів
Директор Глухівського агротехнічного інституту ім.... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор СНАУ: Говорячи про підсумки вступної кампанії – 2017, мені приємно відзначити, що загалом вона виявилася вдалою для Сумського національного аграрного університету: у цьому році студентська... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.