English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

JmaylovВалерій Жмайлов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи:

Процеси децентралізації, які активно розвиваються в державі, сприяють збільшенню надходження коштів до місцевих бюджетів та розширюють можливості їх залучення. Проте основні надходження до бюджетів різних рівнів формують податки з доходів фізичних осіб. Для їх збільшення необхідно створювати додаткові робочі місця, сприяти розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу. Для цього бажання змін кращої економічної ситуації має бути підкріплено відповідними знаннями про те, як це зробити. Саме тому в Сумському національному аграрному університеті на початку поточного навчального року створено Стартап центр.

Як підбирався склад Стартапу?

Стартап СНАУ формувався із творчої студентської молоді, аспірантів та агроінтернів - з одного боку, та науковців і практиків - з іншого. Таким чином, за профілем факультетів та кафедр створені відповідні творчі групи, які самостійно працюють, розвивають обрані напрями бізнесу та створюють інноваційні продукти.

Наразі Стартап центр об’єднує 12 творчих груп, які враховують переваги й недоліки сучасного сільського бізнесу. Так, на біолого-технологічному факультеті під керівництвом професора Юрія Бондаренка активно працює колектив студентів і аспірантів над створенням сімейної ферми з вирощування каченят-мулардів, а професор Микола Повод передає свої наукові підходи та практичний досвід із сучасного свинарства студентам, зацікавленим у будівництві власної міні-ферми. Не відстають й інші факультети. На факультеті ветеринарної медицини доцент Олександр Решетило ділиться знаннями й досвідом зі студентами, що бажають започаткувати власний бізнес, реалізувавши проект мобільної ветеринарної аптеки. У свою чергу, на факультеті харчових технологій досвідчені науковці доцент Юлія Назаренко та Вікторія Цигура обґрунтовують зі студентами ефективність створення приватних міні-цехів з виробництва ковбасних виробів та молочних продуктів за власними рецептами. Крім цього, на факультеті агротехнологій та природокористування Роман Ярощук передає студентам свої знання та навички з вирощування декоративних рослин, які не тільки прикрашають територію, а й приносять користь здоров’ю.

Чи є вже якісь результати діяльності стартапівців?

Пройшло досить мало часу з початку заснування Стартапу, аби вести мову про успішність реалізованих проектів. Проте існують приклади, коли учасники Спартапу від паперових бізнес-проектів перейшли до конкретних справ. Тож наведу приклад братів Михайла та Владислава Солошенків із с. Токарі, що на Лебединщині. Вони розпочали будівництво власної органічної міні-свиноферми, на якій планують щорічно вирощувати та продавати по 150 голів свиней. Для реалізації своєї мрії у минулому році ними було витрачено понад 100 тисяч гривень. У нинішньому планують освоїти ще 150 тисяч.

Ідея мати власну ферму в них з’явилася після проходження практики в одному із датських фермерських господарств, яке спеціалізувалося на утриманні свиней. Тож за короткий час, а пробули там хлопці чотири місяці, вони набули необхідного досвіду господарювання та ідей щодо власного бізнес-майбутнього. Тому спільно з консультантами Стартап-центру їх мрії почали реалізовуватися.

Чи можуть бути учасниками Стартапу зацікавлені особи з сільської місцевості?

Наш Стартап відкритий для всіх зацікавлених осіб. Тож навіть мешканці віддалених куточків регіону можуть стати членами Стартапу. Для цього створений спеціалізований веб-портал Центру, де можна зареєструватися, заповнивши коротку анкету. Ця анкета дає можливість визначитися, в якому напрямі є зацікавленість попрацювати, та обрати консультантів. Тож на рівні зі студентами та агроінтернами можна отримувати необхідні знання для створення власного бізнесу.

Ми тісно співпрацюємо із Сумською обласною державною адміністрацією та обласною радою, долучалися до розробки Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року, Програми розвитку АПК та сільських територій на період до 2020 року, а наразі сприяємо їх реалізації. Тож створення та діяльність Стартапу лише допомагатиме розвитку малого та середнього підприємництва на місцях.

Які плани Стартапу на майбутнє?

Нашим планами є залучення до Стартапу якогомога більшої кількості студентської молоді, агроінтернів та зацікавлених мешканців сільських територій. Для того, щоб всі ті, хто має лідерські якості, необхідні знання та навики, були впевненими у реалізації своїх планів, мали гідну роботу та отримували належну плату за свою працю. Над цим працюють всі науковці – консультанти центру. Тож сподіваюсь, що вже у близькому майбутньому ми матимемо яскраві приклади реалізації успішних проектів, які працюватимуть на розвиток Сумщини та загалом економіки держави.


Новини

Четвер, 30 березня 2017
Екологічна толока до Великодня
Керуючись принципом "Думай глобально – дій локально",... Детальніше...
Четвер, 30 березня 2017
«Битва гуртожитків» у СНАУ
Студенти Сумського національного аграрного... Детальніше...
Середа, 29 березня 2017
Студенти-екологи СНАУ впорядкували парк «Кияницький»
До 40-річчя Сумського національного аграрного... Детальніше...
Вівторок, 28 березня 2017
Студенти СНАУ перемагають у наукових конкурсах
Щедрий урожай за підсумками студентської наукової... Детальніше...
Вівторок, 28 березня 2017
Студентка СНАУ серед призерів фіналу конкурсу наукових робіт!
23-24 квітня в Сумському державному університеті... Детальніше...
Вівторок, 28 березня 2017
У Сумському НАУ тривають профорієнтаційні заходи
23 березня 2017 року випускники навчальних закладів... Детальніше...
Понеділок, 27 березня 2017
Делегація Сумського НАУ взяла участь у конференції «Технічний прогрес в АПК»
23 березня делегація Сумського НАУ у складі зав.... Детальніше...
Понеділок, 27 березня 2017
Кубок ректора СНАУ отримали школярі з Верхньої Сироватки
25-26 березня 2016 року на базі спортивного комплексу СНАУ... Детальніше...
Понеділок, 27 березня 2017
Студенти Сумського НАУ відвідали митницю ДФС
У рамках підготовки висококваліфікованих фахівців на... Детальніше...
Четвер, 23 березня 2017
Студентів СНАУ навчали експерти Університету USAID (США)
А чи знаєте ви, що в Україні, починаючи з 1992 року, діє... Детальніше...
Четвер, 23 березня 2017
Відкрита лекція від провідних фахівців у сфері ІТ
22.03.2017 р. на факультеті економіки та менеджменту для... Детальніше...
Середа, 22 березня 2017
Студенти СНАУ взяли участь у Днях німецької мови
З 15 по 17 березня на базі Східноєвропейського... Детальніше...
Вівторок, 21 березня 2017
Сумщина в історико-літературному вимірі
Викладачі кафедри ДПД та українознавства і студенти... Детальніше...
Вівторок, 21 березня 2017
Студентки СНАУ у трійці призерів на творчому конкурсі!
Щороку у Сумах у березні відбувається обласний... Детальніше...
Понеділок, 20 березня 2017
Затверджено новий склад Наглядової ради СНАУ
Відповідно до статті 37 Закону України «Про вищу... Детальніше...

Пряма мова

Валерій Жмайлов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи: Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   

Лічильник


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.