#

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

ladyka2Володимир Ладика, ректор СНАУ:

Говорячи про підсумки вступної кампанії – 2017, мені приємно відзначити, що загалом вона виявилася вдалою для Сумського національного аграрного університету: у цьому році студентська родина СНАУ поповнилася на 888 першокурсників. З них ті, хто навчатиметься за бюджетні кошти, становлять більшість – 571 особа. За умовами комерційного договору до Сумського НАУ зараховано 317 абітурієнтів.

У цьому році найвищий бал сертифікату при вступі до СНАУ становив 193,5 (на спеціальність «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва»). А взагалі у цьому році можемо констатувати загальне підвищення середнього балу сертифікатів у наших вступників. Так, найбільша кількість абітурієнтів вступала до нас із середнім балом в межах 150, багато також було вступників, які мали у своїх сертифікатах бали 160-170 та навіть 170-180. Це позитивна тенденція, яка свідчить про те, що до нас цілеспрямовано йдуть мотивовані молоді люди, здатні добре навчатися, з прагненням отримати освіту європейського рівня. Дуже добре, що аграрні навчальні заклади поповнюються не по залишковому принципу, і багато здібних молодих людей пов’язують своє майбутнє з аграрним сектором економіки нашої країни.

Варто відзначити, що в нашому університеті велика увага приділяється практичній підготовці студента: завдяки співпраці з агрохолдингами «Кернел», «UkrLandFarming», «NCH», «Індустріальна молочна компанія», «Миронівський хлібопродукт» наші студенти ще під час навчання пристосовуються до умов сучасного виробництва, а багато хто з них на момент закінчення університету вже має роботу. Також цьому сприяє й співпраця з місцевими аграрними підприємствами, такими, як «Вітчизна», АФ «Северинівська» тощо.

Але у СНАУ навчаються не тільки студенти, а й викладачі: сучасний світ змінюється так стрімко, що неможливо бути хорошим викладачем, оперуючи виключно багажем знань 20-річної давності. Тому професорсько-викладацький склад нашого університету постійно підвищує свою кваліфікацію, проходячи стажування на провідних аграрних підприємствах та за кордоном.

Завдяки нашим партнерам - компаніям Horsch, Кернел, ІМК у минулому навчальному році ми відкрили Центр точного землеробства, де майбутні інженери опановуватимуть геопросторові технології із геоінформаційними та системами глобального позиціонування (GPS). А лабораторія комп’ютерних технологій у тваринництві, відкрита на біолого-технологічному факультеті, оснащена новими комп’ютерами, на яких встановлені ліцензійні спеціалізовані програми, що є незамінними помічниками сучасного тваринника. Адже сьогодні, крім фахових знань, молодий спеціаліст повинен добре володіти іноземною мовою та комп’ютерними спеціалізованими програмами. Регіональний центр зі сталого розвитку сільських територій, відкритий також у минулому році, створений передусім для слухачів магістерського курсу «Регіональний менеджмент», запровадженого Сумським НАУ. Навчальна програма підготовки фахівців за цією програмою передбачає вивчення дисциплін міжнародного магістерського курсу з бізнес-адміністрування (МВА), акредитованого в Європейському Союзі, а також апробованого при підготовці магістрів з менеджменту та публічного адміністрування.

У минулому навчальному році ми вперше в Україні почали реалізацію нового проекту «Агроінтернатура». Його учасниками стали випускники технологічних спеціальностей. Цей проект надає молодим фахівцям можливість впевненіше себе почувати на виробництві, оскільки у будь-який момент можна отримати кваліфіковану консультацію від університетських науковців при обговоренні технологічних питань, що виникають під час роботи. Фаховий рівень слухачів агроінтернатури ми визначаємо за допомогою тестування «100 знань, 100 вмінь», і в подальшому результати враховуються при їх навчанні.

Отже, можна з впевненістю стверджувати, що в Сумському національному аграрному університеті є все для того, щоб кожен, хто прийшов на навчання, отримав найсучасніші знання. Тож я щиро вітаю всіх студентів, викладачів і співробітників з початком нового навчального 2017-2018 року, бажаю натхнення й успіхів, професійного зростання й досягнення нових висот.

А тих, хто тільки розпочинає навчання в Сумському національному аграрному університеті, хочу ще раз запевнити, що освіта, отримана в стінах нашого вишу, надалі стане міцним фундаментом для побудови успішної кар’єри і досягнення найамбітніших планів. Головне – це ваше бажання вчитися, а всі можливості для цього у СНАУ вже створені.

Новини

Понеділок, 20 листопада 2017
Визначені переможці конкурсу «Кращий студент СНАУ - 2017»
День студента у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Понеділок, 20 листопада 2017
Розпочалася спартакіада СНАУ: перші результати
Минулого тижня розпочалася традиційна спартакіада... Детальніше...
П'ятниця, 17 листопада 2017
Навчальний семінар по цілям сталого розвитку
У Сумському національному аграрному університеті... Детальніше...
П'ятниця, 17 листопада 2017
Студенти СНАУ вчилися протистояти корупції
Студенти Сумського національного аграрного... Детальніше...
П'ятниця, 17 листопада 2017
17 листопада – День студента!
Вітаємо студентів Сумського національного аграрного... Детальніше...
П'ятниця, 17 листопада 2017
«Срібло» СНАУ у змаганнях з настільного тенісу
15-16 листопада 2017 року відбулися змагання з... Детальніше...
П'ятниця, 17 листопада 2017
В університеті привітали аграріїв з професійним святом
19 листопада Україна відзначатиме День працівників... Детальніше...
П'ятниця, 17 листопада 2017
Високе визнання нової 18-ї архітектурної школи на Україні, себто на Сумщині
Погожої осінньої днини д. арх., проф., завідувач... Детальніше...
Середа, 15 листопада 2017
Круглий стіл для аграріїв був проведений у Сумському НАУ
15 листопада 2017 року, напередодні Дня працівників... Детальніше...
Середа, 15 листопада 2017
Сумських школярів запросили до СНАУ на виставку
15 листопада 2017 року на першому поверсі головного... Детальніше...
Середа, 15 листопада 2017
Викладачі СНАУ підвищують професійну майстерність
В Сумському національному аграрному університеті з 13... Детальніше...
Вівторок, 14 листопада 2017
У СНАУ провели семінар для працівників компанії «Глобино»
Співпраця Сумського національного аграрного... Детальніше...
Понеділок, 13 листопада 2017
Науковці з Польщі обговорили у СНАУ напрямки співпраці
9-11 листопада в Сумах відбулися Дні польської... Детальніше...
Понеділок, 13 листопада 2017
Студент СНАУ Максим Березін увійшов до складу збірної команди України
10-11 листопада 2017 р. у м. Суми відбувся Чемпіонат... Детальніше...
Понеділок, 13 листопада 2017
Тиждень інженерно-технологічного факультету
На інженерно-технологічному факультеті вже існують... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Понеділок, 13 листопада 2017
Аграрні коледжі Сумщини та Чернігівщини змагалися на конкурсі
Нещодавно на базі Путивльського коледжу СНАУ... Детальніше...
Четвер, 19 жовтня 2017
Україна-Німеччина: співпраця триває
У Глухівському агротехнічному інституті імені С.А.... Детальніше...
Вівторок, 03 жовтня 2017
Регіональна нарада за участю викладачів української філології ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації
27 вересня 2017 року вересня на базі Маловисторопського... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор СНАУ: Говорячи про підсумки вступної кампанії – 2017, мені приємно відзначити, що загалом вона виявилася вдалою для Сумського національного аграрного університету: у цьому році студентська... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.