English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

maslakОлександр Маслак, проректор з наукової роботи та економічних питань: СНАУ сприяє розвитку сільських територій

На початку 2016 року в університеті відновив діяльність навчально-практичний центр розвитку сільських громад. Його метою є сприяння у реалізації реформ місцевого самоврядування та розвитку підприємництва в сільській місцевості. Виходячи з цього, завданнями Центру визначено:

1. Організація та проведення навчальних семінарів, тренінгів, майстер-класів, громадських слухань голів сільських та селищних рад, фахівців органів місцевого самоврядування, а також підприємств, організацій, що здійснюють господарську діяльність у сільській місцевості.

2. Проведення постійних консультацій, інформаційне забезпечення зацікавлених осіб.

3.  Сприяння у створенні та функціонуванні сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

4. Пропагування сучасних технологій, досягнень науково-технічного прогресу та їх впровадження у сільській місцевості.

5.  Здійснення обміну досвідом роботи і науково-технічною інформацією за напрямами своєї діяльності.

6. Вивчення, узагальнення та впровадження світового досвіду з практичної підготовки фахівців.

7.  Внесення в межах своєї компетенції пропозицій центральним та місцевим органам виконавчої влади щодо поліпшення навчальної та практичної підготовки фахівців, діяльність яких пов’язана з розвитком сільських територій.

8.  Налагодження співпраці з сільськими та селищними громадами, районними радами та адміністраціями, суб’єктами господарської діяльності в сільській місцевості.

У 2016 році Центр розвитку сільських громад Сумського національного аграрного університету провів цикл тематичних навчально-практичних семінарів, зокрема  за темами «Роль проектного менеджменту в розвитку сільських територій», «Генеральні плани забудови: вимоги сьогодення», «Сучасні технології в овочівництві», «Сучасні технології з вирощування та переробки фруктів», «Сучасні технології з виробництва, переробки та зберігання молока», «Сучасні технології з виробництва, переробки та зберігання м’яса», «Виробництво екологічної продукції». За підсумками навчань, проведених у період з 11 по 23 лютого  2016 року, у них взяли участь представники 14 районів в кількості 178 осіб, в тому числі землевпорядників – 43, сільських голів – 69, галузевих спеціалістів – 25, фермерів та підприємців – 30, інших зацікавлених осіб – 11.

У 2016 році університетом були підписані угоди про співробітництво з Лебединською районною радою (2.06.2016), Сумською районною радою (21.07.2016), Роменською районною радою (2.06.2016) та Недригайлівською районною радою (18.07.2016) районах Сумської області, виконавцем яких є Центр розвитку сільських громад. Створені фокус-групи з науковців університету за напрямами «економіка і управління», «агрономія», «екологія», «інженерія», «переробка», «зоотехнія», «архітектура», «юриспруденція», «санітарія і епізоотології». Центр виступив співорганізатором круглого столу на тему «Розвиток сільських територій: виклики сьогодення», який відбувся 22 липня 2016 року. У ньому взяли участь представники органів місцевої влади, самоврядування, підприємці та фермери. На круглому столі було прийнято рішення про запровадження в університеті підготовки фахівців для потреб територій Сумщини з Регіонального менеджменту.

У програмі універсальної виставки-продажу «Продукти для здорового життя», що проводилася 10 вересня 2016 року в Сумському національному аграрному університеті Центр організовував науково-практичну конференцію за темою  «Виробництво органічної продукції: проблеми та перспективи» та «Відновлювані джерела енергії». У конференції взяли участь керівники підприємств і організацій Сумщини, науковці та практики з цих питань, а також студентська молодь.

Окрім цього у 2016 році Центр:

- виступив співорганізатором навчання для представників департаментів обласних та районних державних адміністрацій, відповідальних за розвиток сільських територій та туризму на тему: «Створення агрорекреаційних кластерів як дієвого механізму сталого розвитку сільських територій», що проходив 3-5 листопада 2016 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ);

- здійснював підготовку технічних завдань на інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку за Стратегічними цілями: 2 - Розвиток сільських територій (Операційні цілі: 2.1 - Підвищення рівня ефективності виробництва в аграрному секторі) та 3 - Розвиток людського капіталу (Операційні цілі: 3.3 - Удосконалення системи регіонального управління);

- розробив Проект регіонального розвитку, що може реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку на тему «Розвиток комунального підприємства з обслуговування населення та благоустрою сільської місцевості (Комунальне  підприємство «Краснопільська житлово-експлуатаційна дільниця»)».

- проводив роботу щодо розробки Стратегії розвитку Недригайлівського району Сумської області на період до 2020 року та Плану реалізації цієї Стратегії.

Наразі навчально-практичним центром розвитку сільських громад Сумського національного аграрного університету розробляється план заходів на 2017 рік.

Новини

Понеділок, 23 січня 2017
Школа молодого лідера у СНАУ
З 17 по 18 січня в сумському національному аграрному... Детальніше...
Понеділок, 23 січня 2017
Бджолярі з усієї України зібралися у СНАУ
21 січня 2017 року в стінах університету відбулась... Детальніше...
П'ятниця, 20 січня 2017
Перші ластівки спеціальності «Архітектура» у Сумському НАУ
Сумський національний аграрний університет – єдиний... Детальніше...
П'ятниця, 20 січня 2017
У СНАУ відбувся науковий семінар за участю професора з Польщі
Наприкінці минулого року Сумський національний... Детальніше...
Середа, 18 січня 2017
У СНАУ завершилася спартакіада «Здоров’я»
17-18 січня 2017р. у спортивному комплексі нашого... Детальніше...
Вівторок, 17 січня 2017
СНАУ перший серед аграрних вишів
Відомий всесвітній рейтинг Webometrics опублікував нові... Детальніше...
П'ятниця, 13 січня 2017
Вітаємо з ювілеєм!
Вітаємо Валентина Миколайовича Вандишева, професора,... Детальніше...
П'ятниця, 13 січня 2017
У СНАУ відбулася нарада за підсумками зимової сесії
12 січня 2017 року в Сумському національному аграрному... Детальніше...
П'ятниця, 13 січня 2017
Відбулася конференція трудового колективу
12 січня 2017 року у приміщенні Молодіжно-розважального... Детальніше...
Четвер, 12 січня 2017
Позачергове засідання вченої ради СНАУ
12 січня 2017 року вчена рада Сумського національного... Детальніше...
Четвер, 12 січня 2017
Олегу Васильовичу Харченку – 70!
Дорогий наш колего! У цей день, 12 січня, факультет... Детальніше...
Середа, 11 січня 2017
У СНАУ підвели підсумки співпраці з ПРООН
Впродовж вже трьох років Сумський національний... Детальніше...
Середа, 11 січня 2017
ВИПЛАТА СОЦІАЛЬНИХ СТИПЕНДІЙ
Нормативно-правові документи: Постанова Кабінету... Детальніше...
Вівторок, 10 січня 2017
Екскурсія для майбутніх абітурієнтів
6 січня 2017 року, напередодні Різдвяних свят, до... Детальніше...

Пряма мова

Олександр Маслак, проректор з наукової роботи та економічних питань: СНАУ сприяє розвитку сільських територій Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   

Лічильник


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.