English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

maslakОлександр Маслак, проректор з наукової роботи та економічних питань: СНАУ сприяє розвитку сільських територій

На початку 2016 року в університеті відновив діяльність навчально-практичний центр розвитку сільських громад. Його метою є сприяння у реалізації реформ місцевого самоврядування та розвитку підприємництва в сільській місцевості. Виходячи з цього, завданнями Центру визначено:

1. Організація та проведення навчальних семінарів, тренінгів, майстер-класів, громадських слухань голів сільських та селищних рад, фахівців органів місцевого самоврядування, а також підприємств, організацій, що здійснюють господарську діяльність у сільській місцевості.

2. Проведення постійних консультацій, інформаційне забезпечення зацікавлених осіб.

3.  Сприяння у створенні та функціонуванні сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

4. Пропагування сучасних технологій, досягнень науково-технічного прогресу та їх впровадження у сільській місцевості.

5.  Здійснення обміну досвідом роботи і науково-технічною інформацією за напрямами своєї діяльності.

6. Вивчення, узагальнення та впровадження світового досвіду з практичної підготовки фахівців.

7.  Внесення в межах своєї компетенції пропозицій центральним та місцевим органам виконавчої влади щодо поліпшення навчальної та практичної підготовки фахівців, діяльність яких пов’язана з розвитком сільських територій.

8.  Налагодження співпраці з сільськими та селищними громадами, районними радами та адміністраціями, суб’єктами господарської діяльності в сільській місцевості.

У 2016 році Центр розвитку сільських громад Сумського національного аграрного університету провів цикл тематичних навчально-практичних семінарів, зокрема  за темами «Роль проектного менеджменту в розвитку сільських територій», «Генеральні плани забудови: вимоги сьогодення», «Сучасні технології в овочівництві», «Сучасні технології з вирощування та переробки фруктів», «Сучасні технології з виробництва, переробки та зберігання молока», «Сучасні технології з виробництва, переробки та зберігання м’яса», «Виробництво екологічної продукції». За підсумками навчань, проведених у період з 11 по 23 лютого  2016 року, у них взяли участь представники 14 районів в кількості 178 осіб, в тому числі землевпорядників – 43, сільських голів – 69, галузевих спеціалістів – 25, фермерів та підприємців – 30, інших зацікавлених осіб – 11.

У 2016 році університетом були підписані угоди про співробітництво з Лебединською районною радою (2.06.2016), Сумською районною радою (21.07.2016), Роменською районною радою (2.06.2016) та Недригайлівською районною радою (18.07.2016) районах Сумської області, виконавцем яких є Центр розвитку сільських громад. Створені фокус-групи з науковців університету за напрямами «економіка і управління», «агрономія», «екологія», «інженерія», «переробка», «зоотехнія», «архітектура», «юриспруденція», «санітарія і епізоотології». Центр виступив співорганізатором круглого столу на тему «Розвиток сільських територій: виклики сьогодення», який відбувся 22 липня 2016 року. У ньому взяли участь представники органів місцевої влади, самоврядування, підприємці та фермери. На круглому столі було прийнято рішення про запровадження в університеті підготовки фахівців для потреб територій Сумщини з Регіонального менеджменту.

У програмі універсальної виставки-продажу «Продукти для здорового життя», що проводилася 10 вересня 2016 року в Сумському національному аграрному університеті Центр організовував науково-практичну конференцію за темою  «Виробництво органічної продукції: проблеми та перспективи» та «Відновлювані джерела енергії». У конференції взяли участь керівники підприємств і організацій Сумщини, науковці та практики з цих питань, а також студентська молодь.

Окрім цього у 2016 році Центр:

- виступив співорганізатором навчання для представників департаментів обласних та районних державних адміністрацій, відповідальних за розвиток сільських територій та туризму на тему: «Створення агрорекреаційних кластерів як дієвого механізму сталого розвитку сільських територій», що проходив 3-5 листопада 2016 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ);

- здійснював підготовку технічних завдань на інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку за Стратегічними цілями: 2 - Розвиток сільських територій (Операційні цілі: 2.1 - Підвищення рівня ефективності виробництва в аграрному секторі) та 3 - Розвиток людського капіталу (Операційні цілі: 3.3 - Удосконалення системи регіонального управління);

- розробив Проект регіонального розвитку, що може реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку на тему «Розвиток комунального підприємства з обслуговування населення та благоустрою сільської місцевості (Комунальне  підприємство «Краснопільська житлово-експлуатаційна дільниця»)».

- проводив роботу щодо розробки Стратегії розвитку Недригайлівського району Сумської області на період до 2020 року та Плану реалізації цієї Стратегії.

Наразі навчально-практичним центром розвитку сільських громад Сумського національного аграрного університету розробляється план заходів на 2017 рік.

Новини

Понеділок, 23 січня 2017
Бджолярі з усієї України зібралися у СНАУ
21 січня 2017 року в стінах університету відбулась... Детальніше...
П'ятниця, 20 січня 2017
Перші ластівки спеціальності «Архітектура» у Сумському НАУ
Сумський національний аграрний університет – єдиний... Детальніше...
П'ятниця, 20 січня 2017
У СНАУ відбувся науковий семінар за участю професора з Польщі
Наприкінці минулого року Сумський національний... Детальніше...
Середа, 18 січня 2017
У СНАУ завершилася спартакіада «Здоров’я»
17-18 січня 2017р. у спортивному комплексі нашого... Детальніше...
Вівторок, 17 січня 2017
СНАУ перший серед аграрних вишів
Відомий всесвітній рейтинг Webometrics опублікував нові... Детальніше...
П'ятниця, 13 січня 2017
Вітаємо з ювілеєм!
Вітаємо Валентина Миколайовича Вандишева, професора,... Детальніше...
П'ятниця, 13 січня 2017
У СНАУ відбулася нарада за підсумками зимової сесії
12 січня 2017 року в Сумському національному аграрному... Детальніше...
П'ятниця, 13 січня 2017
Відбулася конференція трудового колективу
12 січня 2017 року у приміщенні Молодіжно-розважального... Детальніше...
Четвер, 12 січня 2017
Позачергове засідання вченої ради СНАУ
12 січня 2017 року вчена рада Сумського національного... Детальніше...
Четвер, 12 січня 2017
Олегу Васильовичу Харченку – 70!
Дорогий наш колего! У цей день, 12 січня, факультет... Детальніше...
Середа, 11 січня 2017
У СНАУ підвели підсумки співпраці з ПРООН
Впродовж вже трьох років Сумський національний... Детальніше...
Середа, 11 січня 2017
ВИПЛАТА СОЦІАЛЬНИХ СТИПЕНДІЙ
Нормативно-правові документи: Постанова Кабінету... Детальніше...
Вівторок, 10 січня 2017
Екскурсія для майбутніх абітурієнтів
6 січня 2017 року, напередодні Різдвяних свят, до... Детальніше...
Четвер, 29 грудня 2016
Вчена рада СНАУ зібралася на засідання
28 грудня 2016 року вчена рада Сумського національного... Детальніше...

Пряма мова

Олександр Маслак, проректор з наукової роботи та економічних питань: СНАУ сприяє розвитку сільських територій Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   

Лічильник


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.