English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

8_2Сумський національний аграрний університет, вийшовши на міжнародний рівень і маючи сталі зв’язки із закордонними партнерами по багатьох напрямках, вже не перший рік співпрацює з голландськими фахівцями.

Так, навесні цього року представники Голландського університету HAS разом з компанією «Difco International B.V.» та її виконавчим директором Рене Кремерсом активно працювали над втіленням в Україні проекту навчання сталому молочному господарству, під час якого проводилися семінари та практичні заняття для студентів і викладачів біолого-технологічного факультету та факультету економіки і менеджменту з питань годівлі, вартості кормів, оцінки якості силосу, сигналів корів, теорії вартості і теорії грошових потоків, структури собівартості тощо. За словами голландських партнерів, вони були задоволені співпрацею з Сумським національним аграрним університетом і вбачають у нашому навчальному закладі величезний потенціал.

Тож у продовження такої співпраці 8 грудня 2017 року відбулася робоча зустріч представників Голландсько-українського молочного центру з фахівцями та адміністрацією Сумського національного аграрного університету. Від СНАУ учасниками заходу стали викладачі, що вільно говорять англійською, тож саме вона й була робочою мовою зустрічі.

Йшлося про впровадження навчального курсу DUDC з менеджменту молочних ферм – програми розвитку світового рівня для майбутніх провідних менеджерів первинної молочної промисловості, які після участі у цій програмі зможуть ефективно розвивати себе і свій бізнес, знатимуть, як досягти найвищої якості продукту при мінімальних витратах на кг, при цьому мінімізуючи негативний вплив на навколишнє середовище.

Реалізовувати проект Голландсько-український молочний центр (DUDC) планує разом з Сумським національним аграрним університетом, Білоцерківським національним аграрним університетом, Асоціацією виробників молока та Львівською аграрною дорадчою службою. Ділитися досвідом з українськими фахівцями будуть голландські компанії Vetvice, HAS Limburg і GD Animal Health, координувати проект  - Difco International B.V.

Навчальний курс являє собою вдале поєднання теорії й практики в галузі молочного тваринництва, управління, економіки й розвитку особистості. Методика курсу базується на таких речах, як навчання на основі проблемних моментів, робота у групах над окремими випадками, навчання шляхом практичної роботи тощо.

Вимоги, що висуваються до кандидатів - майбутніх провідних менеджерів первинної молочної промисловості, - є такими: достатній рівень володіння англійською мовою (як мінімум, рівень Upper Intermediate), ступінь бакалавра в галузі ветеринарії, зоотехнії або агробізнесу, досвід роботи на молочній фермі і, найголовніше, - висока мотивація.

Що ж пропонують кандидатам організатори курсу? За їх словами, це 6-місячний повний курс навчання, в якому будуть задіяні більше 20 кращих викладачів СНАУ, БНАУ та голландських установ; практичний підхід, завдання на фермах з міжнародним менеджментом та 6 тижнів практичної підготовки у Нідерландах. Особлива увага приділятиметься мовним навичкам (спілкування, переговори, навички презентації тощо), а також тімбілдінгу. На різних етапах навчання воно проходитиме у Сумському та Білоцерківському НАУ, на окремих українських молочних фермах із західними підходами до управління з обов’язковим стажуванням у Нідерландах.

Програму курсу складатимуть три основних блоки: прикладні знання та навички, економіка і менеджмент та особистий розвиток. Блок «Прикладні знання та навички» містить такі теми, як тренінг по сигналах корів; вирощування молодняку; доїння, якість молока і здоров’я вимені; заготівля кормів; догляд за тваринами та ветеринарні процедури; сигнали корів: приміщення для корів; обробка та використання гною; фертильність. Блок «Економіка і менеджмент» складатиметься з таких тем: управління людьми; економіка; розведення; програмне забезпечення для менеджменту ферм; ключові показники ефективності; стандартні операційні процедури. І третім, не менш важливим блоком програми є «Особистий розвиток»: комунікативні навички; навички ведення переговорів та переконання; презентаційні навички; навички зустрічі тощо.

Цього ж дня відбувся навчально-науковий семінар з використання програмного забезпечення FIELDLOOK для супутникового моніторингу стану сільськогосподарських посівів. Для викладачів та  студентів факультету агротехнологій та природокористування та інженерно-технологічного факультету були представлені доповіді виконавчого директора компанії DIFCO Україна Рене Кремерса та директора по проектах у рослинництві цієї ж компанії Володимира Коваленка.

Доповідачі розкрили особливості використання інноваційної  технології PiMapping®, яка складається з складних алгоритмів (інструментів), таких, як SEBAL, а саме використання супутникових знімків та метеоінформації для вирішення рівняння енергетичного балансу: індексу листкової поверхні, вмісту азоту у верхньому листковому шарі, дефіциту транспірації,  надлишку природного зволоження,  приросту біомаси тощо.

Отримана інформація буде цікава як викладачам, так і студентам при подальшому вивченні елементів точного землеробства.

У подальшому планується більш глибока співпраця між СНАУ та DIFCO Україна в питаннях участі фахівців компанії у проведенні модульних навчань з питань точного землеробства.

 

Олена Мовчан, редактор

 

Новини

Вівторок, 17 липня 2018
Ще один університет КНР став партнером Сумського НАУ
16 червня у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Неділя, 15 липня 2018
У СНАУ розпочалося стажування студентів із КНР
Сьогодні у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 12 липня 2018
Випускники факультету ветеринарної медицини одержали дипломи магістрів
Сьогодні, 12 липня, випускники факультету ветеринарної... Детальніше...
П'ятниця, 06 липня 2018
Студенти-іноземці одержали дипломи бакалаврів
Сьогодні, 6 липня, відбулося урочисте вручення... Детальніше...
Четвер, 05 липня 2018
«Весна» засяяла на «Сурмах України»
Неймовірне видовище відбувалося у місті Суми 28... Детальніше...
Середа, 04 липня 2018
СНАУ розвиває органічне землеробство
3 липня 2018 року до Сумського національного... Детальніше...
Вівторок, 03 липня 2018
Вітаємо Андрія Михайлова з успішним захистом!
2 липня в спеціалізованій вченій раді Сумського... Детальніше...
Понеділок, 02 липня 2018
Вчена рада СНАУ зібралася на засідання
2 липня вчена рада Сумського НАУ зібралася на чергове... Детальніше...
Понеділок, 02 липня 2018
СНАУ чекає на абітурієнтів
Рівно о 9 годині ранку сьогодні, 2 липня, в Україні... Детальніше...
Середа, 27 червня 2018
Випускники юридичного факультету отримали дипломи бакалаврів
Сьогодні, 27 червня, у Сумському НАУ відбулося урочисте... Детальніше...
Вівторок, 26 червня 2018
У СНАУ розпочав роботу танцювальний табір
25 червня у Сумському національному аграрному... Детальніше...
П'ятниця, 22 червня 2018
До СНАУ завітав Міхаель Хорш
21 червня у ході робочого візиту на Сумщину до... Детальніше...
Середа, 20 червня 2018
У СНАУ розпочалися урочистості з приводу святкування ювілею Михайлівської цілини
Сьогодні, 20 червня, у Сумському національному... Детальніше...
Вівторок, 19 червня 2018
Викладач СНАУ ознайомився з німецьким досвідом органічного виробництва
Відповідно до проекту німецько-української співпраці... Детальніше...
Вівторок, 19 червня 2018
У перемогах гартується талант
15 червня в Києві завершився грандіозний Національний... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Юрій Данько, завідувач науково-дослідної частини Уже не перший рік Сумський національний аграрний університет входить до трійки кращих аграрних закладів вищої освіти України за усіма показниками. Щорічно наші... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.