English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

8_2Сумський національний аграрний університет, вийшовши на міжнародний рівень і маючи сталі зв’язки із закордонними партнерами по багатьох напрямках, вже не перший рік співпрацює з голландськими фахівцями.

Так, навесні цього року представники Голландського університету HAS разом з компанією «Difco International B.V.» та її виконавчим директором Рене Кремерсом активно працювали над втіленням в Україні проекту навчання сталому молочному господарству, під час якого проводилися семінари та практичні заняття для студентів і викладачів біолого-технологічного факультету та факультету економіки і менеджменту з питань годівлі, вартості кормів, оцінки якості силосу, сигналів корів, теорії вартості і теорії грошових потоків, структури собівартості тощо. За словами голландських партнерів, вони були задоволені співпрацею з Сумським національним аграрним університетом і вбачають у нашому навчальному закладі величезний потенціал.

Тож у продовження такої співпраці 8 грудня 2017 року відбулася робоча зустріч представників Голландсько-українського молочного центру з фахівцями та адміністрацією Сумського національного аграрного університету. Від СНАУ учасниками заходу стали викладачі, що вільно говорять англійською, тож саме вона й була робочою мовою зустрічі.

Йшлося про впровадження навчального курсу DUDC з менеджменту молочних ферм – програми розвитку світового рівня для майбутніх провідних менеджерів первинної молочної промисловості, які після участі у цій програмі зможуть ефективно розвивати себе і свій бізнес, знатимуть, як досягти найвищої якості продукту при мінімальних витратах на кг, при цьому мінімізуючи негативний вплив на навколишнє середовище.

Реалізовувати проект Голландсько-український молочний центр (DUDC) планує разом з Сумським національним аграрним університетом, Білоцерківським національним аграрним університетом, Асоціацією виробників молока та Львівською аграрною дорадчою службою. Ділитися досвідом з українськими фахівцями будуть голландські компанії Vetvice, HAS Limburg і GD Animal Health, координувати проект  - Difco International B.V.

Навчальний курс являє собою вдале поєднання теорії й практики в галузі молочного тваринництва, управління, економіки й розвитку особистості. Методика курсу базується на таких речах, як навчання на основі проблемних моментів, робота у групах над окремими випадками, навчання шляхом практичної роботи тощо.

Вимоги, що висуваються до кандидатів - майбутніх провідних менеджерів первинної молочної промисловості, - є такими: достатній рівень володіння англійською мовою (як мінімум, рівень Upper Intermediate), ступінь бакалавра в галузі ветеринарії, зоотехнії або агробізнесу, досвід роботи на молочній фермі і, найголовніше, - висока мотивація.

Що ж пропонують кандидатам організатори курсу? За їх словами, це 6-місячний повний курс навчання, в якому будуть задіяні більше 20 кращих викладачів СНАУ, БНАУ та голландських установ; практичний підхід, завдання на фермах з міжнародним менеджментом та 6 тижнів практичної підготовки у Нідерландах. Особлива увага приділятиметься мовним навичкам (спілкування, переговори, навички презентації тощо), а також тімбілдінгу. На різних етапах навчання воно проходитиме у Сумському та Білоцерківському НАУ, на окремих українських молочних фермах із західними підходами до управління з обов’язковим стажуванням у Нідерландах.

Програму курсу складатимуть три основних блоки: прикладні знання та навички, економіка і менеджмент та особистий розвиток. Блок «Прикладні знання та навички» містить такі теми, як тренінг по сигналах корів; вирощування молодняку; доїння, якість молока і здоров’я вимені; заготівля кормів; догляд за тваринами та ветеринарні процедури; сигнали корів: приміщення для корів; обробка та використання гною; фертильність. Блок «Економіка і менеджмент» складатиметься з таких тем: управління людьми; економіка; розведення; програмне забезпечення для менеджменту ферм; ключові показники ефективності; стандартні операційні процедури. І третім, не менш важливим блоком програми є «Особистий розвиток»: комунікативні навички; навички ведення переговорів та переконання; презентаційні навички; навички зустрічі тощо.

Цього ж дня відбувся навчально-науковий семінар з використання програмного забезпечення FIELDLOOK для супутникового моніторингу стану сільськогосподарських посівів. Для викладачів та  студентів факультету агротехнологій та природокористування та інженерно-технологічного факультету були представлені доповіді виконавчого директора компанії DIFCO Україна Рене Кремерса та директора по проектах у рослинництві цієї ж компанії Володимира Коваленка.

Доповідачі розкрили особливості використання інноваційної  технології PiMapping®, яка складається з складних алгоритмів (інструментів), таких, як SEBAL, а саме використання супутникових знімків та метеоінформації для вирішення рівняння енергетичного балансу: індексу листкової поверхні, вмісту азоту у верхньому листковому шарі, дефіциту транспірації,  надлишку природного зволоження,  приросту біомаси тощо.

Отримана інформація буде цікава як викладачам, так і студентам при подальшому вивченні елементів точного землеробства.

У подальшому планується більш глибока співпраця між СНАУ та DIFCO Україна в питаннях участі фахівців компанії у проведенні модульних навчань з питань точного землеробства.

 

Олена Мовчан, редактор

 

Новини

Четвер, 19 квітня 2018
У СНАУ провели протипожежне тренування
Нещодавно в Сумському НАУ було проведено позапланове... Детальніше...
Середа, 18 квітня 2018
У СНАУ презентували програми Фонду імені Фулбрайта
Сьогодні, 18 квітня, у Сумському НАУ пройшла... Детальніше...
Середа, 18 квітня 2018
Ще одна перемога в скарбничці СНАУ
Студентка юридичного факультету Сумського НАУ Карина... Детальніше...
Вівторок, 17 квітня 2018
Інженери-механіки – переможці Всеукраїнських студентських олімпіад
Студенти інженерно-технологічного факультету... Детальніше...
Вівторок, 17 квітня 2018
Маркетологи здобули ще одну «бронзу» для СНАУ
11-12 квітня 2018 року в Тернопільському національному... Детальніше...
Понеділок, 16 квітня 2018
Щиро вітаємо з днем народження!
Сьогодні свій день народження святкує проректор з... Детальніше...
П'ятниця, 13 квітня 2018
У СНАУ новий міжнародний партнер
11 квітня ректор СНАУ Володимир Ладика підписав... Детальніше...
П'ятниця, 13 квітня 2018
У СНАУ назвали ім’я справжнього Містера
12 квітня у молодіжно-розважальному центрі Сумського... Детальніше...
Четвер, 12 квітня 2018
Маркетологи СНАУ знову виявилися кращими серед кращих
11 квітня 2018 року на базі Харківського національного... Детальніше...
Четвер, 12 квітня 2018
У СНАУ обговорили перспективи процедури медіації в судовому процесі
12 квітня у Сумському НАУ відбувся круглий стіл,... Детальніше...
Четвер, 12 квітня 2018
У СНАУ відбувся круглий стіл для слухачів курсу «Регіональний менеджмент»
12 квітня у Сумському НАУ відбувся круглий стіл для... Детальніше...
Четвер, 12 квітня 2018
У СНАУ пройшов семінар для працівників ОТГ
11-12 квітня на базі Сумського НАУ відбувся семінар... Детальніше...
Четвер, 12 квітня 2018
СНАУ розвиває україно-німецькі зв’язки
У рамках грантового співробітництва до Сумського НАУ... Детальніше...
Вівторок, 10 квітня 2018
Будівельний факультет відзначився перемогою
28 березня 2018 року на базі Харківського національного... Детальніше...
Вівторок, 10 квітня 2018
Економісти СНАУ привезли «срібло» з конкурсу наукових робіт
З 5 по 6 квітня 2018 року в Подільському державному... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Ніна Мельник, заступник проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи з питань профорієнтації: Підходить до завершення перший етап Всеукраїнської предметної олімпіади Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.