English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

21_22017 рік, що вже добігає кінця, ознаменувався для Сумського національного аграрного університету активізацією співробітництва з китайськими партнерами. Упродовж року відбувалися візити ректора СНАУ Володимира Ладики до Китайської Народної республіки, так само, як і візити представників китайської сторони до СНАУ. Чим же ми зацікавили партнерів з Піднебесної? Перш за все мова йде про спільну підготовку фахівців, а на яких саме умовах – стало відомо після чергового візиту китайської сторони до Сумського НАУ.

Відбувся він 20-21 грудня 2017 року, до складу делегації увійшли віце-президент Хенаньського науково-технічного інституту Song Yawei, директор відділу розвитку і планування Chen Hongwei, декан школи природничих наук і технологій Liu Mingjiu, декан школи тваринництва і технологій Hu Jianhe та заступник начальника відділу закордонних справ Li Jing.

На зустрічі, що відбулася 20 грудня за участю ректора, проректорів, деканів та провідних фахівців деяких відділів СНАУ, йшлося саме про вироблення стратегії співпраці. Розпочалася вона презентацією СНАУ, яку провів ректор Володимир Ладика. Детальніше на тому, як організовані в нашому університеті навчальний та науковий процеси, дозвілля студентів, які маємо досягнення у цих сферах діяльності СНАУ, розповіли проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій Жмайлов та начальник науково-дослідної частини Юрій Данько.

У свою чергу до уваги присутніх була представлена презентація Хенаньського науково-технічного інституту. З неї учасники засідання дізналися, що провінція Хенань зі столицею Ченджоу – одна з найбільших у КНР, третя за розмірами, займає площу 167 тис.кв.км та має чисельність населення 95,32 млн. Безпосередньо цей навчальний заклад, створений ще у 1939 році,  знаходиться у місті Сіньсян з населенням 1,2 млн. Це велике і дуже красиве місто, що має давню історію і багато туристичних принад, до того ж оточене горами.

Хенаньський науково-технічний інститут зручно розташований на великій території, що складається з двох кампусів. Його контингент на сьогодні налічує 55 тисяч студентів, що навчаються на 64 спеціальностями бакалаврату і 19-ма магістерськими спеціальностями.

Звісно, наш університет за розмірами та контингентом значно поступається китайському, але тим не менше нам теж є що продемонструвати. Тож друга половина дня була присвячена візитам на факультети, де гості оглянули віварій, майданчик аджиліті, кінноспортивний клуб, спорткомплекс, лабораторії та аудиторії юридичного, інженерно-технологічного факультетів, а також факультетів економіки і менеджменту та агротехнологій і природокористування. Для того, щоб мати більш повну уяву про студентське життя в Україні, члени китайської делегації познайомилися зі студентами – учасниками творчих колективів університету, а також відвідали гуртожиток №1. Для гостей була організована культурна програма – екскурсія центром міста та концерт в обласній філармонії.

Результатом візиту стало підписання низки угод про співробітництво, яке відбулося 21 грудня в залі ректорату. Реалізація програм, передбачених цими угодами, розпочнеться вже у 2018 році, запевняють ректор СНАУ Володимир Ладика та віце-президент Хенаньського науково-технічного інституту Song Yawei.

Перша угода передбачає підготовку бакалаврів напрямку «Ветеринарна медицина» у КНР. Щорічно приблизно 120 бакалаврів будуть отримувати освіту, для цього, за словами ректора СНАУ, 16 українських викладачів факультету ветеринарної медицини працюватимуть в Китаї, викладаючи дисципліни англійською мовою.

Відповідно до умов другої угоди, в Сумському національному аграрному університеті проводитиметься підготовка 100-150 магістрів різних спеціальностей та 50-100 кандидатів наук (PhD) з Китайської Народної республіки. Цей курс також буде англомовним.

Ну, й ще одна структурна угода передбачає спільне заснування Сумським національним аграрним університетом та Хенаньським науково-технічним інститутом (HIST) Сумського міжнародного коледжу HIST, де навчання відбуватиметься у відповідності до китайських правил і норм.

Підводячи підсумки візиту, віце-президент Хенаньського науково-технічного інституту Song Yawei подякував сумським партнерам за гостинність, зазначивши, що за ці дні обома сторонами була проведена грандіозна робота. Він вражений високим професійним рівнем, відповідальністю та відданістю роботі викладачів СНАУ і переконаний, що, хоча попереду нас чекає ще дуже багато роботи, але ми спільними зусиллями гідно з нею впораємося, і результат буде задовольняти обидві сторони. «Суми – це красиве, комфортне й толерантне до іноземців місто, тож китайським студентам буде зручно жити тут і навчатися»,  - переконаний пан Song.

Ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив також, що угодами передбачається академічний студентський обмін, тож у сумських студентів з’явиться можливість один або декілька семестрів повчитися у Китаї. У подальшому планується візит робочої групи представників СНАУ, Сумської обласної ради та Сумської обласної державної адміністрації до КНР з метою поглиблення співпраці.

Олена Мовчан, редактор


Новини

П'ятниця, 22 червня 2018
До СНАУ завітав Міхаель Хорш
21 червня у ході робочого візиту на Сумщину до... Детальніше...
Середа, 20 червня 2018
У СНАУ розпочалися урочистості з приводу святкування ювілею Михайлівської цілини
Сьогодні, 20 червня, у Сумському національному... Детальніше...
Вівторок, 19 червня 2018
Викладач СНАУ ознайомився з німецьким досвідом органічного виробництва
Відповідно до проекту німецько-української співпраці... Детальніше...
Вівторок, 19 червня 2018
У перемогах гартується талант
15 червня в Києві завершився грандіозний Національний... Детальніше...
П'ятниця, 15 червня 2018
Вперше в Сумах буде відкрито лабораторію сільськогосподарської техніки
14 червня цього року до СНАУ завітала група... Детальніше...
П'ятниця, 15 червня 2018
Обмін інженерними інноваціями
12-15 червня 2018 року в м. Суми проходила Міжнародна... Детальніше...
Вівторок, 12 червня 2018
«Весна» повернулася з перемогою
Ансамбль народного танцю «Весна» Сумського... Детальніше...
Четвер, 07 червня 2018
Тисячі відвідувачів, сотні компаній - одна мета!
6 червня розпочалася масштабна виставка сучасної... Детальніше...
Четвер, 07 червня 2018
Науковці СНАУ підкорюють Швецію
Нещодавно у швецького місті Мельме відбувся... Детальніше...
Середа, 06 червня 2018
СНАУ чекає на студентів з Піднебесної
2018 рік став для Сумського національного аграрного... Детальніше...
Середа, 06 червня 2018
У СНАУ відбулися заходи з якості викладання та активізації студентського самоврядування
25-30 травня 2018 року в рамках реалізації спільного з... Детальніше...
Вівторок, 05 червня 2018
До СНАУ завітав Джордж Роллер
Сьогодні, 5 червня, у Сумському національному... Детальніше...
Вівторок, 05 червня 2018
Студенти СНАУ отримали подяки ректора
Студентство – це період яскравих вражень та... Детальніше...
Понеділок, 04 червня 2018
Вітаємо Миколу Нагорного з Днем Народження!
Сьогодні своє 70-річчя святкує декан будівельного... Детальніше...
Четвер, 31 травня 2018
Вітаємо Юрія Котвяковського з успішним захистом
30 травня в Інституті держави і права ім. В. М.... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Юрій Данько, завідувач науково-дослідної частини Уже не перший рік Сумський національний аграрний університет входить до трійки кращих аграрних закладів вищої освіти України за усіма показниками. Щорічно наші... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.