English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

21_22017 рік, що вже добігає кінця, ознаменувався для Сумського національного аграрного університету активізацією співробітництва з китайськими партнерами. Упродовж року відбувалися візити ректора СНАУ Володимира Ладики до Китайської Народної республіки, так само, як і візити представників китайської сторони до СНАУ. Чим же ми зацікавили партнерів з Піднебесної? Перш за все мова йде про спільну підготовку фахівців, а на яких саме умовах – стало відомо після чергового візиту китайської сторони до Сумського НАУ.

Відбувся він 20-21 грудня 2017 року, до складу делегації увійшли віце-президент Хенаньського науково-технічного інституту Song Yawei, директор відділу розвитку і планування Chen Hongwei, декан школи природничих наук і технологій Liu Mingjiu, декан школи тваринництва і технологій Hu Jianhe та заступник начальника відділу закордонних справ Li Jing.

На зустрічі, що відбулася 20 грудня за участю ректора, проректорів, деканів та провідних фахівців деяких відділів СНАУ, йшлося саме про вироблення стратегії співпраці. Розпочалася вона презентацією СНАУ, яку провів ректор Володимир Ладика. Детальніше на тому, як організовані в нашому університеті навчальний та науковий процеси, дозвілля студентів, які маємо досягнення у цих сферах діяльності СНАУ, розповіли проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій Жмайлов та начальник науково-дослідної частини Юрій Данько.

У свою чергу до уваги присутніх була представлена презентація Хенаньського науково-технічного інституту. З неї учасники засідання дізналися, що провінція Хенань зі столицею Ченджоу – одна з найбільших у КНР, третя за розмірами, займає площу 167 тис.кв.км та має чисельність населення 95,32 млн. Безпосередньо цей навчальний заклад, створений ще у 1939 році,  знаходиться у місті Сіньсян з населенням 1,2 млн. Це велике і дуже красиве місто, що має давню історію і багато туристичних принад, до того ж оточене горами.

Хенаньський науково-технічний інститут зручно розташований на великій території, що складається з двох кампусів. Його контингент на сьогодні налічує 55 тисяч студентів, що навчаються на 64 спеціальностями бакалаврату і 19-ма магістерськими спеціальностями.

Звісно, наш університет за розмірами та контингентом значно поступається китайському, але тим не менше нам теж є що продемонструвати. Тож друга половина дня була присвячена візитам на факультети, де гості оглянули віварій, майданчик аджиліті, кінноспортивний клуб, спорткомплекс, лабораторії та аудиторії юридичного, інженерно-технологічного факультетів, а також факультетів економіки і менеджменту та агротехнологій і природокористування. Для того, щоб мати більш повну уяву про студентське життя в Україні, члени китайської делегації познайомилися зі студентами – учасниками творчих колективів університету, а також відвідали гуртожиток №1. Для гостей була організована культурна програма – екскурсія центром міста та концерт в обласній філармонії.

Результатом візиту стало підписання низки угод про співробітництво, яке відбулося 21 грудня в залі ректорату. Реалізація програм, передбачених цими угодами, розпочнеться вже у 2018 році, запевняють ректор СНАУ Володимир Ладика та віце-президент Хенаньського науково-технічного інституту Song Yawei.

Перша угода передбачає підготовку бакалаврів напрямку «Ветеринарна медицина» у КНР. Щорічно приблизно 120 бакалаврів будуть отримувати освіту, для цього, за словами ректора СНАУ, 16 українських викладачів факультету ветеринарної медицини працюватимуть в Китаї, викладаючи дисципліни англійською мовою.

Відповідно до умов другої угоди, в Сумському національному аграрному університеті проводитиметься підготовка 100-150 магістрів різних спеціальностей та 50-100 кандидатів наук (PhD) з Китайської Народної республіки. Цей курс також буде англомовним.

Ну, й ще одна структурна угода передбачає спільне заснування Сумським національним аграрним університетом та Хенаньським науково-технічним інститутом (HIST) Сумського міжнародного коледжу HIST, де навчання відбуватиметься у відповідності до китайських правил і норм.

Підводячи підсумки візиту, віце-президент Хенаньського науково-технічного інституту Song Yawei подякував сумським партнерам за гостинність, зазначивши, що за ці дні обома сторонами була проведена грандіозна робота. Він вражений високим професійним рівнем, відповідальністю та відданістю роботі викладачів СНАУ і переконаний, що, хоча попереду нас чекає ще дуже багато роботи, але ми спільними зусиллями гідно з нею впораємося, і результат буде задовольняти обидві сторони. «Суми – це красиве, комфортне й толерантне до іноземців місто, тож китайським студентам буде зручно жити тут і навчатися»,  - переконаний пан Song.

Ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив також, що угодами передбачається академічний студентський обмін, тож у сумських студентів з’явиться можливість один або декілька семестрів повчитися у Китаї. У подальшому планується візит робочої групи представників СНАУ, Сумської обласної ради та Сумської обласної державної адміністрації до КНР з метою поглиблення співпраці.

Олена Мовчан, редактор


Новини

Середа, 17 січня 2018
Легкоатлети СНАУ здобули призові місця
15-16 січня 2018 року в легкоатлетичному манежі Сумського... Детальніше...
Понеділок, 15 січня 2018
Рада ветеранів СНАУ затвердила план роботи на 2018 рік
Напередодні Різдва Христового в музеї історії СНАУ... Детальніше...
Понеділок, 15 січня 2018
У СНАУ обговорили перспективи діяльності коледжів
Днями в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 11 січня 2018
Відбулася конференція трудового колективу
11 cічня 2018 року в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 11 січня 2018
Результати спартакіади «Здоров’я»
Вчора у спортивному комплексі нашого університету... Детальніше...
Середа, 10 січня 2018
У СНАУ розпочалася спартакіада «Здоров’я»-2018
10 січня 2018 року в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 04 січня 2018
Вітаємо переможницю конкурсу «Краща аграрна практика-2017»!
30 жовтня онлайн-видання AgroPortal.ua за підтримки Ради з... Детальніше...
Вівторок, 02 січня 2018
Передноворічне засідання Вченої Ради!
Наприкінці року Вчена Рада Сумського національного... Детальніше...
П'ятниця, 22 грудня 2017
White Party: ІІ щорічна церемонія нагородження «Sway»
21 грудня 2017 року Молодіжно-розважальний центр СНАУ... Детальніше...
Четвер, 21 грудня 2017
СНАУ та Хенаньський науково-технічний інститут підписали угоду про співпрацю
2017 рік, що вже добігає кінця, ознаменувався для... Детальніше...
Четвер, 21 грудня 2017
Команда СНАУ – серед переможців конкурсу «SDG in Ukraine: Look of New Generation»
19 грудня 2017 року відбувся фінал Всеукраїнського... Детальніше...
Середа, 20 грудня 2017
У СНАУ відкрили новорічну ялинку
Відкриття ялинки в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Вівторок, 19 грудня 2017
Вітаємо Людмилу Нагорну з присудженням премії ВР України!
19 грудня 2017 року на ранковому пленарному засіданні... Детальніше...
Вівторок, 19 грудня 2017
У СНАУ відбувся новорічний шаховий турнір
18 грудня у СНАУ панував дух спортивних змагань. Саме у... Детальніше...
Вівторок, 19 грудня 2017
"Бронза" на Чемпіонаті України з армспорту
16-17 грудня 2017 року у Полтаві на базі спорткомплексу... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...
Вівторок, 05 грудня 2017
Відбулася зустріч з німецькими колегами
У рамках спільного українcько-німецького проекту... Детальніше...
Понеділок, 13 листопада 2017
Аграрні коледжі Сумщини та Чернігівщини змагалися на конкурсі
Нещодавно на базі Путивльського коледжу СНАУ... Детальніше...

Пряма мова

Валерій Жмайлов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи: Вже зовсім скоро – 6 лютого, - в Україні розпочнеться реєстрація на ЗНО, яка триватиме до 19 березня 2018 року. Цьогоріч в Сумській області проходити... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.