English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

15_1Днями в Сумському національному аграрному університеті відбулася нарада «Закон України «Про освіту»: інтеграція коледж-університет» за участі заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, директора департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторії Гробової, ректора СНАУ Володимира Ладики та проректорів, а також директорів коледжів СНАУ та Глухівського агротехнічного інституту.

Головним питанням порядку денного  стало визначення дорожньої карти розвитку коледжів – реформування підготовки відповідно до Закону України «Про освіту» та фінансове забезпечення діяльності коледжів за участі державного та місцевого бюджетів та бізнесу. Своїми думками з цього приводу поділилися практично всі учасники наради.

На думку заступника голови Сумської ОДА Миколи Подопригори, з прийняттям Закону України «Про освіту» необхідно розглянути питання подальшого функціонування аграрних ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з урахуванням передачі коледжів на утримання за рахунок місцевих бюджетів. «Враховуючи діючу вертикально-інтегровану систему навчання в Сумському НАУ за участі коледжів, які входять до складу університету та інших коледжів України,  є доцільним розглянути можливі наслідки від зміни фінансового забезпечення навчальних закладів I-II рівня акредитації. Підготовка кадрів для аграрного сектору має велике значення, тому є необхідність розглянути ризики у зв’язку з реформуванням системи аграрної освіти на рівні навчальних закладів   I-II рівня акредитації», - зазначив у своєму виступі Микола Анатолійович.

Про актуальність сьогоднішньої зустрічі та необхідність розгляду поставленого питання з урахуванням процесів реформування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації,  необхідності інтеграції коледжів з професійно-технічною освітою з метою створення центрів з підготовки за робітничими спеціальностями говорила директор департаменту освіти й науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.

З базовою доповіддю виступив ректор Сумського НАУ Володимир Ладика. У своєму виступі «Закон України «Про освіту»: інтеграція коледж-університет» він надав інформацію щодо реалізації профілізації напрямів підготовки в коледжах Сумського НАУ, які в перспективі не будуть дублюватися. Контингент студентів, що навчаються в коледжах, становить більше 3,5 тис. осіб - це 1/3 від загальної кількості, що навчаються в університетському комплексі. Питома вага випускників коледжів, які навчаються в університеті, становить 34%. В університеті запроваджена інтегрована система дуальної підготовки фахівців на потребу агробізнесу. Із загальної кількості випускників коледжів 49% працевлаштовуються за фахом, 55% продовжують навчання в університеті, з яких 32% - на денній формі і 23% - на заочній формі. Також із цих випускників коледжів 75% студентів заочної форми навчання працюють за фахом і близько 60% студентів денної форми навчаються за дистанційною формою організації освітнього процесу, поєднуючи здобуття освіти з практичною діяльністю на виробництві за системою дуальної освіти.

У коледжах працює 321 особа штатних педагогічних працівників, з яких 19 кандидатів наук, що в перспективі дає можливість ліцензувати підготовку за освітнім рівнем «Молодший бакалавр», а потім акредитувати освітній ступінь бакалавра. Для збереження статусу вищого навчального закладу коледжам необхідно ліцензувати 30% спеціальностей  до рівня молодшого бакалавра та бакалавра.

Таким чином, може бути запропонована модель реформування коледжів, яка включає збереження підготовки за робітничими спеціальностями (3-9 спеціальностей), 70% спеціальностей рівня молодшого спеціаліста будуть трансформовані у професійний рівень – фахівці передвищої освіти з перспективою вступу на 2-й курс університету і 30%  складатиме підготовка до бакалаврського рівня з можливістю продовження навчання на 4-му курсі університету. Така модель дозволить зберегти коледжі в системі вищої освіти і забезпечити підготовку фахівців професійно-технічної рівня для забезпечення потреб у робітничих спеціальностях агропромислового виробництва області.

Директори коледжів СНАУ у своїх виступах представили моделі реформування коледжів та алгоритм фінансування з розподілом витрат на державний, місцевий бюджет та бізнес відповідно до запропонованої моделі «університет-влада-бізнес». Керівники висловили стурбованість щодо обмежених можливостей регіонального фінансування діяльності коледжів.

На завершення учасники обмінялися думками, і директорам коледжів було запропоновано:

-          у трудових колективах розглянути питання реформування коледжів з урахуванням імплементації Закону України «Про освіту»;

-          звернути увагу на потребу області у створенні на базі коледжів центрів професійно-технічної освіти із залученням до складу  професійних ліцеїв;

-          пріоритетним напрямом розвитку професійно-технічної освіти визначити освіту для дорослих;

-          провести нараду щодо функціонування коледжів за участі роботодавців з метою визначення стратегічних напрямів розвитку вертикально-інтегрованої системи аграрної освіти;

-          органам влади всіх рівнів, аграрному бізнесу, навчальним закладам спільно сприяти розвитку дуальної освіти та подальшої інтеграції освітньої та виробничої діяльності з метою забезпечення якості підготовки фахівців у відповідності до вимог виробництва.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Середа, 20 лютого 2019
«Козацькі ігри» у Сумському НАУ
19 лютого спортивний комплекс Сумського національного... Детальніше...
Вівторок, 19 лютого 2019
ІІІ щорічний бал юридичного факультету
15 лютого юридичний факультет Сумського НАУ провів уже... Детальніше...
Понеділок, 18 лютого 2019
На факультеті ЕіМ відбувся семінар
13 лютого на факультеті економіки і менеджменту було... Детальніше...
Понеділок, 18 лютого 2019
Вітємо із захистом!
Кафедра кібернетики та інформатики щиро вітає з... Детальніше...
Понеділок, 18 лютого 2019
Екскурсія для наймолодших у Сумському НАУ
14 лютого учні 2-В класу школи І-го ступеня №30 «Унікум»... Детальніше...
Неділя, 17 лютого 2019
День відкритих дверей у Сумському НАУ
16 лютого у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...
П'ятниця, 15 лютого 2019
Закохані у Сумському СНАУ
День Святого Валентина – свято любові, турботи та... Детальніше...
Понеділок, 11 лютого 2019
Перемога колективу СНАУ на ІХ Чемпіонаті України
10 лютого у Києві проходив ІХ Чемпіонат України серед... Детальніше...
Понеділок, 11 лютого 2019
«Школярка-панянка» отримала нових випускниць
10 лютого в місті Тростянець Сумської області відбувся... Детальніше...
П'ятниця, 08 лютого 2019
ОСС СНАУ вперше звітував про виконану роботу
7 лютого у залі ректорату Сумського національного... Детальніше...
Середа, 06 лютого 2019
Володимира Ладику обрано ректором Сумського НАУ
6 лютого 2019 року в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Вівторок, 05 лютого 2019
Обрання членів Наукового комітету
З 29 січня 2019 року на сайті Міністерства освіти і науки... Детальніше...
Вівторок, 05 лютого 2019
Старости академічних груп університету зібралися на засідання
4 лютого відбулосязасідання старост академічних груп... Детальніше...
Четвер, 31 січня 2019
Представники 4 факультетів СНАУ відвідали передвиборчий захід
В останній день січня в Сумському національному... Детальніше...
Середа, 30 січня 2019
Володимир Ладика звернувся до представників ще двох факультетів
30 січня в стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.