English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

15_1Днями в Сумському національному аграрному університеті відбулася нарада «Закон України «Про освіту»: інтеграція коледж-університет» за участі заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, директора департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторії Гробової, ректора СНАУ Володимира Ладики та проректорів, а також директорів коледжів СНАУ та Глухівського агротехнічного інституту.

Головним питанням порядку денного  стало визначення дорожньої карти розвитку коледжів – реформування підготовки відповідно до Закону України «Про освіту» та фінансове забезпечення діяльності коледжів за участі державного та місцевого бюджетів та бізнесу. Своїми думками з цього приводу поділилися практично всі учасники наради.

На думку заступника голови Сумської ОДА Миколи Подопригори, з прийняттям Закону України «Про освіту» необхідно розглянути питання подальшого функціонування аграрних ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з урахуванням передачі коледжів на утримання за рахунок місцевих бюджетів. «Враховуючи діючу вертикально-інтегровану систему навчання в Сумському НАУ за участі коледжів, які входять до складу університету та інших коледжів України,  є доцільним розглянути можливі наслідки від зміни фінансового забезпечення навчальних закладів I-II рівня акредитації. Підготовка кадрів для аграрного сектору має велике значення, тому є необхідність розглянути ризики у зв’язку з реформуванням системи аграрної освіти на рівні навчальних закладів   I-II рівня акредитації», - зазначив у своєму виступі Микола Анатолійович.

Про актуальність сьогоднішньої зустрічі та необхідність розгляду поставленого питання з урахуванням процесів реформування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації,  необхідності інтеграції коледжів з професійно-технічною освітою з метою створення центрів з підготовки за робітничими спеціальностями говорила директор департаменту освіти й науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.

З базовою доповіддю виступив ректор Сумського НАУ Володимир Ладика. У своєму виступі «Закон України «Про освіту»: інтеграція коледж-університет» він надав інформацію щодо реалізації профілізації напрямів підготовки в коледжах Сумського НАУ, які в перспективі не будуть дублюватися. Контингент студентів, що навчаються в коледжах, становить більше 3,5 тис. осіб - це 1/3 від загальної кількості, що навчаються в університетському комплексі. Питома вага випускників коледжів, які навчаються в університеті, становить 34%. В університеті запроваджена інтегрована система дуальної підготовки фахівців на потребу агробізнесу. Із загальної кількості випускників коледжів 49% працевлаштовуються за фахом, 55% продовжують навчання в університеті, з яких 32% - на денній формі і 23% - на заочній формі. Також із цих випускників коледжів 75% студентів заочної форми навчання працюють за фахом і близько 60% студентів денної форми навчаються за дистанційною формою організації освітнього процесу, поєднуючи здобуття освіти з практичною діяльністю на виробництві за системою дуальної освіти.

У коледжах працює 321 особа штатних педагогічних працівників, з яких 19 кандидатів наук, що в перспективі дає можливість ліцензувати підготовку за освітнім рівнем «Молодший бакалавр», а потім акредитувати освітній ступінь бакалавра. Для збереження статусу вищого навчального закладу коледжам необхідно ліцензувати 30% спеціальностей  до рівня молодшого бакалавра та бакалавра.

Таким чином, може бути запропонована модель реформування коледжів, яка включає збереження підготовки за робітничими спеціальностями (3-9 спеціальностей), 70% спеціальностей рівня молодшого спеціаліста будуть трансформовані у професійний рівень – фахівці передвищої освіти з перспективою вступу на 2-й курс університету і 30%  складатиме підготовка до бакалаврського рівня з можливістю продовження навчання на 4-му курсі університету. Така модель дозволить зберегти коледжі в системі вищої освіти і забезпечити підготовку фахівців професійно-технічної рівня для забезпечення потреб у робітничих спеціальностях агропромислового виробництва області.

Директори коледжів СНАУ у своїх виступах представили моделі реформування коледжів та алгоритм фінансування з розподілом витрат на державний, місцевий бюджет та бізнес відповідно до запропонованої моделі «університет-влада-бізнес». Керівники висловили стурбованість щодо обмежених можливостей регіонального фінансування діяльності коледжів.

На завершення учасники обмінялися думками, і директорам коледжів було запропоновано:

-          у трудових колективах розглянути питання реформування коледжів з урахуванням імплементації Закону України «Про освіту»;

-          звернути увагу на потребу області у створенні на базі коледжів центрів професійно-технічної освіти із залученням до складу  професійних ліцеїв;

-          пріоритетним напрямом розвитку професійно-технічної освіти визначити освіту для дорослих;

-          провести нараду щодо функціонування коледжів за участі роботодавців з метою визначення стратегічних напрямів розвитку вертикально-інтегрованої системи аграрної освіти;

-          органам влади всіх рівнів, аграрному бізнесу, навчальним закладам спільно сприяти розвитку дуальної освіти та подальшої інтеграції освітньої та виробничої діяльності з метою забезпечення якості підготовки фахівців у відповідності до вимог виробництва.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Вівторок, 20 лютого 2018
У СНАУ проведено навчання для спеціалістів із систем точного землеробства компанії ІМК
За даними прес-служби компанії ІМК, 13-14 лютого на базі... Детальніше...
Вівторок, 20 лютого 2018
У СНАУ пройшла олімпіада з іноземної мови
Минулого тижня у Сумському НАУ пройшов І етап... Детальніше...
Вівторок, 20 лютого 2018
Філософи СНАУ підкорюють столицю
14-15 лютого у Київському університеті імені Бориса... Детальніше...
Понеділок, 19 лютого 2018
Спортсмени СНАУ серед призерів чемпіонату України
16-18 лютого 2018 року в місті Мукачево Закарпатської... Детальніше...
Понеділок, 19 лютого 2018
Хореографічні колективи СНАУ стали переможцями VIII Чемпіонату України
17 лютого у Києві проходив VIII Чемпіонату України серед... Детальніше...
Понеділок, 19 лютого 2018
Магістри інженерно-технологічного факультету отримали дипломи
Під час святкування масляної 17 лютого відбулася... Детальніше...
П'ятниця, 16 лютого 2018
Випускникам юридичного факультету вручили дипломи магістрів
15 лютого на юридичному факультеті СНАУ відбувся... Детальніше...
П'ятниця, 16 лютого 2018
У СНАУ проводжали зиму
Масляна – це перехід від Зими до Весни. Вона... Детальніше...
П'ятниця, 16 лютого 2018
Щиро вітаємо з ювілеєм!
Шановний Анатолію Михайловичу! Детальніше...
Четвер, 15 лютого 2018
У СНАУ стартувала Медіа школа
Сьогодні, 15 лютого, у Сумському НАУ розпочала роботу... Детальніше...
Четвер, 15 лютого 2018
Романтичний настрій СНАУ
14 лютого закохані всього світу святкують День Святого... Детальніше...
Четвер, 15 лютого 2018
40-річчя «ФОП»
Днями в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 15 лютого 2018
Нові пригоди українок в Італії
На початку лютого у Вероні відбулася Міжнародна... Детальніше...
Вівторок, 13 лютого 2018
HORSCHLeeb: від традицій до інновацій
12 лютого на базі iнженерно-технологічного факультету... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Разом до перемоги
Нещодавно ректор СНАУ отримав Подяку від керівника... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...
Вівторок, 05 грудня 2017
Відбулася зустріч з німецькими колегами
У рамках спільного українcько-німецького проекту... Детальніше...

Пряма мова

Валерій Жмайлов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи: Вже зовсім скоро – 6 лютого, - в Україні розпочнеться реєстрація на ЗНО, яка триватиме до 19 березня 2018 року. Цьогоріч в Сумській області проходити... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.