Шановні відвідувачі сайту! Звертаємо вашу увагу на те, що з 10.09.2018 р. змінено доменне ім’я Сумського національного аграрного університету.

Нове ім’я сайту: snau.edu.ua

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

15_1Днями в Сумському національному аграрному університеті відбулася нарада «Закон України «Про освіту»: інтеграція коледж-університет» за участі заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, директора департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторії Гробової, ректора СНАУ Володимира Ладики та проректорів, а також директорів коледжів СНАУ та Глухівського агротехнічного інституту.

Головним питанням порядку денного  стало визначення дорожньої карти розвитку коледжів – реформування підготовки відповідно до Закону України «Про освіту» та фінансове забезпечення діяльності коледжів за участі державного та місцевого бюджетів та бізнесу. Своїми думками з цього приводу поділилися практично всі учасники наради.

На думку заступника голови Сумської ОДА Миколи Подопригори, з прийняттям Закону України «Про освіту» необхідно розглянути питання подальшого функціонування аграрних ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з урахуванням передачі коледжів на утримання за рахунок місцевих бюджетів. «Враховуючи діючу вертикально-інтегровану систему навчання в Сумському НАУ за участі коледжів, які входять до складу університету та інших коледжів України,  є доцільним розглянути можливі наслідки від зміни фінансового забезпечення навчальних закладів I-II рівня акредитації. Підготовка кадрів для аграрного сектору має велике значення, тому є необхідність розглянути ризики у зв’язку з реформуванням системи аграрної освіти на рівні навчальних закладів   I-II рівня акредитації», - зазначив у своєму виступі Микола Анатолійович.

Про актуальність сьогоднішньої зустрічі та необхідність розгляду поставленого питання з урахуванням процесів реформування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації,  необхідності інтеграції коледжів з професійно-технічною освітою з метою створення центрів з підготовки за робітничими спеціальностями говорила директор департаменту освіти й науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.

З базовою доповіддю виступив ректор Сумського НАУ Володимир Ладика. У своєму виступі «Закон України «Про освіту»: інтеграція коледж-університет» він надав інформацію щодо реалізації профілізації напрямів підготовки в коледжах Сумського НАУ, які в перспективі не будуть дублюватися. Контингент студентів, що навчаються в коледжах, становить більше 3,5 тис. осіб - це 1/3 від загальної кількості, що навчаються в університетському комплексі. Питома вага випускників коледжів, які навчаються в університеті, становить 34%. В університеті запроваджена інтегрована система дуальної підготовки фахівців на потребу агробізнесу. Із загальної кількості випускників коледжів 49% працевлаштовуються за фахом, 55% продовжують навчання в університеті, з яких 32% - на денній формі і 23% - на заочній формі. Також із цих випускників коледжів 75% студентів заочної форми навчання працюють за фахом і близько 60% студентів денної форми навчаються за дистанційною формою організації освітнього процесу, поєднуючи здобуття освіти з практичною діяльністю на виробництві за системою дуальної освіти.

У коледжах працює 321 особа штатних педагогічних працівників, з яких 19 кандидатів наук, що в перспективі дає можливість ліцензувати підготовку за освітнім рівнем «Молодший бакалавр», а потім акредитувати освітній ступінь бакалавра. Для збереження статусу вищого навчального закладу коледжам необхідно ліцензувати 30% спеціальностей  до рівня молодшого бакалавра та бакалавра.

Таким чином, може бути запропонована модель реформування коледжів, яка включає збереження підготовки за робітничими спеціальностями (3-9 спеціальностей), 70% спеціальностей рівня молодшого спеціаліста будуть трансформовані у професійний рівень – фахівці передвищої освіти з перспективою вступу на 2-й курс університету і 30%  складатиме підготовка до бакалаврського рівня з можливістю продовження навчання на 4-му курсі університету. Така модель дозволить зберегти коледжі в системі вищої освіти і забезпечити підготовку фахівців професійно-технічної рівня для забезпечення потреб у робітничих спеціальностях агропромислового виробництва області.

Директори коледжів СНАУ у своїх виступах представили моделі реформування коледжів та алгоритм фінансування з розподілом витрат на державний, місцевий бюджет та бізнес відповідно до запропонованої моделі «університет-влада-бізнес». Керівники висловили стурбованість щодо обмежених можливостей регіонального фінансування діяльності коледжів.

На завершення учасники обмінялися думками, і директорам коледжів було запропоновано:

-          у трудових колективах розглянути питання реформування коледжів з урахуванням імплементації Закону України «Про освіту»;

-          звернути увагу на потребу області у створенні на базі коледжів центрів професійно-технічної освіти із залученням до складу  професійних ліцеїв;

-          пріоритетним напрямом розвитку професійно-технічної освіти визначити освіту для дорослих;

-          провести нараду щодо функціонування коледжів за участі роботодавців з метою визначення стратегічних напрямів розвитку вертикально-інтегрованої системи аграрної освіти;

-          органам влади всіх рівнів, аграрному бізнесу, навчальним закладам спільно сприяти розвитку дуальної освіти та подальшої інтеграції освітньої та виробничої діяльності з метою забезпечення якості підготовки фахівців у відповідності до вимог виробництва.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Понеділок, 22 жовтня 2018
Харчування за новими правилами
19 жовтня в Сумському національному аграрному... Детальніше...
Понеділок, 22 жовтня 2018
Хакатон для науковців СНАУ
14-15 жовтня 2018 року у Києві відбувся перший в Україні... Детальніше...
Понеділок, 22 жовтня 2018
Аспіранти з КНР отримали посвідчення
19 жовтня в Сумському національному аграрному... Детальніше...
П'ятниця, 19 жовтня 2018
Велике прибирання в СНАУ
18 жовтня студенти СНАУ взяли участь у добровільному... Детальніше...
П'ятниця, 19 жовтня 2018
СНАУ презентує свої можливості
17-19 жовтня в Міському Палаці культури проходила ХVІІ... Детальніше...
Четвер, 18 жовтня 2018
Футбольні баталії в СНАУ
У рамках заходів до Дня захисника України, цього... Детальніше...
Вівторок, 16 жовтня 2018
«Від козаків до наших днів – збережемо славу батьків»
14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, цей день ще з... Детальніше...
Вівторок, 16 жовтня 2018
СНАУ запалює «зірки»
Цей тиждень для Сумського національного аграрного... Детальніше...
П'ятниця, 12 жовтня 2018
У СНАУ стало більше кандидатів наук
Після засідання спеціалізованої вченої ради К 55.859.03... Детальніше...
П'ятниця, 12 жовтня 2018
Студенти СНАУ взяли участь у шаховому турнірі міста
11 листопада 2018 року на базі Сумського у... Детальніше...
П'ятниця, 12 жовтня 2018
Студенти та викладачі СНАУ проводять дослідження
9 жовтня 2018 року, у рамках науково-дослідного проекту... Детальніше...
Четвер, 11 жовтня 2018
Студенти СНАУ гідно представили себе на змаганнях з кросу
9 жовтня 2018 року на базі Басівського парку пройшла XVI... Детальніше...
Четвер, 11 жовтня 2018
Вітаємо Юлію Лущик з успішним захистом!
Кафедра іноземних мов вітає старшого викладача Юлію... Детальніше...
Середа, 10 жовтня 2018
Студенти СНАУ отримали іменні стипендії голови Сумської ОДА
9 жовтня відбулося урочисте вручення іменних... Детальніше...
Середа, 10 жовтня 2018
Студенти та аспіранти з КНР розпочинають навчання в Сумському НАУ
9 жовтня Сумський національний аграрний університет... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.