English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

15_1Днями в Сумському національному аграрному університеті відбулася нарада «Закон України «Про освіту»: інтеграція коледж-університет» за участі заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, директора департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторії Гробової, ректора СНАУ Володимира Ладики та проректорів, а також директорів коледжів СНАУ та Глухівського агротехнічного інституту.

Головним питанням порядку денного  стало визначення дорожньої карти розвитку коледжів – реформування підготовки відповідно до Закону України «Про освіту» та фінансове забезпечення діяльності коледжів за участі державного та місцевого бюджетів та бізнесу. Своїми думками з цього приводу поділилися практично всі учасники наради.

На думку заступника голови Сумської ОДА Миколи Подопригори, з прийняттям Закону України «Про освіту» необхідно розглянути питання подальшого функціонування аграрних ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з урахуванням передачі коледжів на утримання за рахунок місцевих бюджетів. «Враховуючи діючу вертикально-інтегровану систему навчання в Сумському НАУ за участі коледжів, які входять до складу університету та інших коледжів України,  є доцільним розглянути можливі наслідки від зміни фінансового забезпечення навчальних закладів I-II рівня акредитації. Підготовка кадрів для аграрного сектору має велике значення, тому є необхідність розглянути ризики у зв’язку з реформуванням системи аграрної освіти на рівні навчальних закладів   I-II рівня акредитації», - зазначив у своєму виступі Микола Анатолійович.

Про актуальність сьогоднішньої зустрічі та необхідність розгляду поставленого питання з урахуванням процесів реформування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації,  необхідності інтеграції коледжів з професійно-технічною освітою з метою створення центрів з підготовки за робітничими спеціальностями говорила директор департаменту освіти й науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.

З базовою доповіддю виступив ректор Сумського НАУ Володимир Ладика. У своєму виступі «Закон України «Про освіту»: інтеграція коледж-університет» він надав інформацію щодо реалізації профілізації напрямів підготовки в коледжах Сумського НАУ, які в перспективі не будуть дублюватися. Контингент студентів, що навчаються в коледжах, становить більше 3,5 тис. осіб - це 1/3 від загальної кількості, що навчаються в університетському комплексі. Питома вага випускників коледжів, які навчаються в університеті, становить 34%. В університеті запроваджена інтегрована система дуальної підготовки фахівців на потребу агробізнесу. Із загальної кількості випускників коледжів 49% працевлаштовуються за фахом, 55% продовжують навчання в університеті, з яких 32% - на денній формі і 23% - на заочній формі. Також із цих випускників коледжів 75% студентів заочної форми навчання працюють за фахом і близько 60% студентів денної форми навчаються за дистанційною формою організації освітнього процесу, поєднуючи здобуття освіти з практичною діяльністю на виробництві за системою дуальної освіти.

У коледжах працює 321 особа штатних педагогічних працівників, з яких 19 кандидатів наук, що в перспективі дає можливість ліцензувати підготовку за освітнім рівнем «Молодший бакалавр», а потім акредитувати освітній ступінь бакалавра. Для збереження статусу вищого навчального закладу коледжам необхідно ліцензувати 30% спеціальностей  до рівня молодшого бакалавра та бакалавра.

Таким чином, може бути запропонована модель реформування коледжів, яка включає збереження підготовки за робітничими спеціальностями (3-9 спеціальностей), 70% спеціальностей рівня молодшого спеціаліста будуть трансформовані у професійний рівень – фахівці передвищої освіти з перспективою вступу на 2-й курс університету і 30%  складатиме підготовка до бакалаврського рівня з можливістю продовження навчання на 4-му курсі університету. Така модель дозволить зберегти коледжі в системі вищої освіти і забезпечити підготовку фахівців професійно-технічної рівня для забезпечення потреб у робітничих спеціальностях агропромислового виробництва області.

Директори коледжів СНАУ у своїх виступах представили моделі реформування коледжів та алгоритм фінансування з розподілом витрат на державний, місцевий бюджет та бізнес відповідно до запропонованої моделі «університет-влада-бізнес». Керівники висловили стурбованість щодо обмежених можливостей регіонального фінансування діяльності коледжів.

На завершення учасники обмінялися думками, і директорам коледжів було запропоновано:

-          у трудових колективах розглянути питання реформування коледжів з урахуванням імплементації Закону України «Про освіту»;

-          звернути увагу на потребу області у створенні на базі коледжів центрів професійно-технічної освіти із залученням до складу  професійних ліцеїв;

-          пріоритетним напрямом розвитку професійно-технічної освіти визначити освіту для дорослих;

-          провести нараду щодо функціонування коледжів за участі роботодавців з метою визначення стратегічних напрямів розвитку вертикально-інтегрованої системи аграрної освіти;

-          органам влади всіх рівнів, аграрному бізнесу, навчальним закладам спільно сприяти розвитку дуальної освіти та подальшої інтеграції освітньої та виробничої діяльності з метою забезпечення якості підготовки фахівців у відповідності до вимог виробництва.

Олена Мовчан, редактор

Новини

Четвер, 24 травня 2018
Науковці СНАУ презентували свої здобутки на Фестивалі Науки
Цьогоріч Сумщина вирішила долучитися до яскравої... Детальніше...
Четвер, 24 травня 2018
Студенти Сумського НАУ пройшли стажування в Китаї
Сьогодні, 24 травня відбулася робоча зустріч зі... Детальніше...
Четвер, 24 травня 2018
В університеті проходять традиційні "Гончарівські читання"
24 травня 2018 року відбулося пленарне засідання... Детальніше...
Четвер, 24 травня 2018
Іноземні студенти взяли участь у Всеукраїнській конференції
22 травня 2018 року слухачі групи 1702 підготовчого... Детальніше...
Середа, 23 травня 2018
У коледжах Сумського НАУ завершилася спартакіада
22 травня 2018 р. в спортивному комплексі та спортивних... Детальніше...
Понеділок, 21 травня 2018
СНАУ привітав військовослужбовців
18 травня Сумський національний аграрний привітав 27-му... Детальніше...
Понеділок, 21 травня 2018
Незабутня подорож до східної казки
Фестиваль! Що у Вашому розумінні фестиваль? Для... Детальніше...
Неділя, 20 травня 2018
Науковці СНАУ взяли участь у Фестивалі науки та інновацій у Кракові
17-19 травня у Кракові (Польща) проходив Фестиваль науки... Детальніше...
Неділя, 20 травня 2018
Новий імпульс співпраці СНАУ та Люблінського природничого університету
Днями завершився візит ректора Сумського... Детальніше...
Неділя, 20 травня 2018
СНАУ долучився до святкування Дня Європи
19 травня сумчани вкотре нагадали усім, що Європа... Детальніше...
П'ятниця, 18 травня 2018
Студенти СНАУ відкрили сезон пляжного волейболу
Цього тижня відбулися змагання з пляжного волейболу,... Детальніше...
П'ятниця, 18 травня 2018
Експертна комісія продовжує роботу у СНАУ
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від... Детальніше...
П'ятниця, 18 травня 2018
З Міжнародним днем музеїв!
Щорічно, 18 травня в усьому світі відзначають день... Детальніше...
Четвер, 17 травня 2018
«Два кольори мої, два кольори…»
Третій четвер травня давно перетворився на... Детальніше...
Четвер, 17 травня 2018
У СНАУ відбулося святкове засідання вченої ради
17 травня у Сумському національному аграрному... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Юрій Данько, завідувач науково-дослідної частини Уже не перший рік Сумський національний аграрний університет входить до трійки кращих аграрних закладів вищої освіти України за усіма показниками. Щорічно наші... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.