Головна
Новини
Загальні новини
ФАО, ЄБРР та фахівці з тваринництва та ветеринарії проти АЧС



«Українські лабораторії, ФАО та ЄБРР проти африканської чуми свиней: виклик прийнято!» - саме під такою назвою 1 лютого 2018 року у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у Києві відбулася прес-конференція.
Її учасниками стали заступник директора з питань агробізнесу, старший банкір ЄБРР-Україна Леся Кузьменко, економіст інвестиційного відділу ФАО та керівник проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні» Дмитро Приходько, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, в.о. директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Олександр Піщанський, фахівець ФАО з тваринництва та ветеринарії Андрій Розстальний та ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика. Модератором заходу виступила віце-президент Асоціації свинарів України та координатор проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні» Оксана Юрченко.
Тема наразі є вкрай актуальною для нашої країни: починаючи з 2012 року, станом на січень 2018 року зафіксовано 326 спалахів АЧС. Це один з найбільших викликів, що постають сьогодні перед свинарством України. Але фахівці говорять, що, ймовірніше за все, навіть ця немаленька цифра не відображає реальної картини, і все набагато серйозніше, адже на заваді своєчасної і достовірної діагностики стоять такі фактори, як низька обізнаність про АЧС, брак обладнання та реагентів, а головне – кваліфікованих кадрів у державних компетентних органах.
За оцінками експертів, якщо терміново не вжити необхідних заходів, тягар негативних наслідків для галузі буде зростати. Свинарство є важливим сектором не тільки з економічної, але і з соціальної точки зору: за підрахунками, 36% усього м’яса, яке споживають українці, припадає на свинину, а утримання свиней в середньому генерує 1065 гривень доходу для сільського господарства щороку.
За таких умов допомога державним лабораторіям ветеринарно-санітарної експертизи та факультетам ветеринарної медицини аграрних університетів у підготовці фахівців з діагностики, яку надає ФАО спільно з ЄБРР, є неоціненною. Так само, як і допомога у переоснащенні лабораторій, а також у придбанні високоточного діагностичного обладнання та необхідних реагентів. «Навчання фахівців для роботи на обладнанні для своєчасного виявлення збудника АЧС доповнить державні програми з моніторингу та фінансування та інші заходи для ефективного подолання хвороби», - переконані учасники прес-конференції.
На завершення заходу відбулася урочиста передача в дар високоточного ПЛР-обладнання для виявлення збудника АЧС, яке буде встановлено у державних лабораторіях Києва та трьох областей України.
Олена Мовчан, редактор