English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

14_2Нова судова влада, правова реформа, правнича освіта... Здається, про ці теми можна говорити безкінечно.

Проте не говорити, а діяти вирішили на юрфаці Сумського національного аграрного університету. З огляду на пріоритети юрфаку СНАУ (про це йтиметься далі), виникла ідея безпосередньо познайомитись із діяльністю ЄСПЛ, Ради Європи. Ідея потребувала ретельної підготовки. Отже...

Крок перший передбачав формування команди для поїздки. Студенти-майбутні юристи, викладачі, і, звичайно, партнери юрфаку СНАУ (наприклад, працівники служби безоплатної вторинної правової допомоги) – у пріоритеті.

Крок другий – сформувати маршрут. Реалізувати наші сміливі плани допоміг досвід нашого колеги, львів’янина, Романа Яворського, який, нарешті, поставив крапку в наших роздумах над маршрутом, до якого було включено Львів, Прагу, Будапешт і власне Страсбург (місце розташування ЄСПЛ, Ради Європи).

Крок третій включав організаційні моменти. Без перебільшень, планування поїздки виявилося справою не з легких, але результат перевершив усі очікування.

Дев’ять днів подорожі, чотири міста, включаючи чарівний Львів, та можливість відвідати три європейські країни (Чехію, Францію та Угорщину).

Отже, пункт перший – Львів. Неймовірне місто, по-справжньому європейське. Місто, що надихає, зачаровує та дає надію. Місто, що створює перспективу, таку собі широкоформатну, що охоплює не лише те, на що спрямовуєш свій погляд, а й те, що залишається за кадром – наше минуле, теперішнє та майбутнє. Майбутнє, в якому є місце для енергійного розвитку та молодіжного креативу. Дякуємо тобі, Львове, за враження, отримані від старовинних вуличок, що дихають історією, емоції, одержані від відвідувань вистав у сучасних та класичних театрах, каву, солодощі та різні смаколики в місцевих ресторанчиках та кав’ярнях й багато іншого... Дякуємо!

Пункт другий – Прага. Її різнобарв’я вражає. Недаремно, практично вся стара частина міста є світовою спадщиною та охороняється ЮНЕСКО. Де б не зупинився погляд, скрізь дихає історія, здається, саме тут поєднується непоєднуване і все виглядає дивовижно гармонійним та вишуканим. Праго, ти залишишся в нашому серці, а твоя частинка (хоча б у вигляді маленького сувеніру) нагадуватиме нам про цю подорож.

Пункт третій – Страсбург. Місто, що нагадує романтичну Венецію, адже має безліч каналів із дивовижними краєвидами. Місто, в якому почуваєш себе захищено та спокійно. Саме тут починаєш розуміти, чому Страсбург було обрано місцем розташування Ради Європи та ЄСПЛ. Це просто і складно. Просто, тому що дві країни старої Європи, Німеччина і Франція, прямо пов’язані з містом Страсбург, яке має спільну німецько-французьку історію, плюс вигідне стратегічне місце розташування і ... маємо саме тут локацію важливих європейський інституцій. І зовсім не просто, навіть складно, тому що навіть у повітрі відчувається інституційна європейськість, стиль та історія об’єднаної ідеєю Європи.

У цьому місті ми знайшли підтвердження обраному стратегічному шляху розвитку факультету. Юрфак СНАУ відомий своїм унікальним підходом та новаціями в освіті, але розмова в ЄСПЛ із Павлом Пушкарем, працівником секретаріату ЄСПЛ при Раді Європи, переконала нас, що акцент на формуванні свідомості юриста на основі досягнень прав людини, принципу верховенства права, практики ЄСПЛ та поглибленого вивчення англійської мови є не просто правильним, а важливим стратегічним напрямом сучасної юридичної освіти. Павло Пушкар відверто відповідав на запитання аудиторії, наприклад, про кількість звернень (12148) до ЄСПЛ з приводу невиконання рішень українського суду, наголошував на необхідності підготовки юристів-експертів, спеціалістів міжнародного права, знавців практики ЄСПЛ, що володіють англійською мовою.
Страсбург став гідною кульмінацією нашої подорожі не тому, що ми ознайомились із діяльністю європейських впливових органів, і не тому, що він ознайомив нас із історією Європейських країн, а тому що збагатив нас культурно та ментально, продемонстрував успішне поєднання минулого та сучасного та показав, що може бути, якщо... Наприклад, якщо майбутні юристи юридичного факультету СНАУ, отримавши блискучу освіту, скористаються можливостями розвитку та змінять Україну.

Пункт четвертий – Будапешт. Місто, що побудоване за планом Парижа, має своє обличчя та власний неповторний стиль. Чарівний рибацький бастіон, казковий вечірній Будапешт, чого тільки вартує величний Парламент, вечірнє оформлення якого може позмагатися із Ейфелевою вежею, мости через самобутні Буду і Пешт, купальні із багатьма природними лікувальними термальними водами, інтерактивні музеї і багато всього іншого.

Наша подорож Європою дійшла свого логічного завершення. Але є відчуття, що це зовсім не фінал, а лише початок нових планів для подорожей, змін та ... якісної освіти, побудованої на міксі кращих національних та європейських традицій, заснованих на повазі до прав людини. Принаймні так вважають учасники цієї неймовірної подорожі до Європи.

PS. Хотілося б особливо подякувати нашому фоторепортеру, фотографу від Бога – Олександру Варусі.

 

Новини

Середа, 25 квітня 2018
Кращі правники зібралися на конференцію в СНАУ
25 квітня розпочала роботу дводенна Міжнародна... Детальніше...
Середа, 25 квітня 2018
Студенти ІТФ – кращі волейболісти!
З 17 по 24 квітня в ігровому залі нашого університету... Детальніше...
Вівторок, 24 квітня 2018
У СНАУ стартувала онлайн програма підвищення кваліфікації дорадників
24 квітня у Сумському НАУ стартували курси підвищення... Детальніше...
Вівторок, 24 квітня 2018
Студентка СНАУ найкраща в економічній конкуренції
20 квітня на базі Полтавської державної аграрної... Детальніше...
Понеділок, 23 квітня 2018
Чергове засідання вченої ради відбулося в СНАУ
23 квітня вчена рада Сумського НАУ зібралася на... Детальніше...
П'ятниця, 20 квітня 2018
У СНАУ пройшов День відкритих дверей
Сьогодні, 20 квітня,у Сумському національному... Детальніше...
Четвер, 19 квітня 2018
У СНАУ провели протипожежне тренування
Нещодавно в Сумському НАУ було проведено позапланове... Детальніше...
Середа, 18 квітня 2018
У СНАУ презентували програми Фонду імені Фулбрайта
Сьогодні, 18 квітня, у Сумському НАУ пройшла... Детальніше...
Середа, 18 квітня 2018
Ще одна перемога в скарбничці СНАУ
Студентка юридичного факультету Сумського НАУ Карина... Детальніше...
Вівторок, 17 квітня 2018
Інженери-механіки – переможці Всеукраїнських студентських олімпіад
Студенти інженерно-технологічного факультету... Детальніше...
Вівторок, 17 квітня 2018
Маркетологи здобули ще одну «бронзу» для СНАУ
11-12 квітня 2018 року в Тернопільському національному... Детальніше...
Понеділок, 16 квітня 2018
Щиро вітаємо з днем народження!
Сьогодні свій день народження святкує проректор з... Детальніше...
П'ятниця, 13 квітня 2018
У СНАУ новий міжнародний партнер
11 квітня ректор СНАУ Володимир Ладика підписав... Детальніше...
П'ятниця, 13 квітня 2018
У СНАУ назвали ім’я справжнього Містера
12 квітня у молодіжно-розважальному центрі Сумського... Детальніше...
Четвер, 12 квітня 2018
Маркетологи СНАУ знову виявилися кращими серед кращих
11 квітня 2018 року на базі Харківського національного... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Ніна Мельник, заступник проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи з питань профорієнтації: Підходить до завершення перший етап Всеукраїнської предметної олімпіади Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.