English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

14_2Нова судова влада, правова реформа, правнича освіта... Здається, про ці теми можна говорити безкінечно.

Проте не говорити, а діяти вирішили на юрфаці Сумського національного аграрного університету. З огляду на пріоритети юрфаку СНАУ (про це йтиметься далі), виникла ідея безпосередньо познайомитись із діяльністю ЄСПЛ, Ради Європи. Ідея потребувала ретельної підготовки. Отже...

Крок перший передбачав формування команди для поїздки. Студенти-майбутні юристи, викладачі, і, звичайно, партнери юрфаку СНАУ (наприклад, працівники служби безоплатної вторинної правової допомоги) – у пріоритеті.

Крок другий – сформувати маршрут. Реалізувати наші сміливі плани допоміг досвід нашого колеги, львів’янина, Романа Яворського, який, нарешті, поставив крапку в наших роздумах над маршрутом, до якого було включено Львів, Прагу, Будапешт і власне Страсбург (місце розташування ЄСПЛ, Ради Європи).

Крок третій включав організаційні моменти. Без перебільшень, планування поїздки виявилося справою не з легких, але результат перевершив усі очікування.

Дев’ять днів подорожі, чотири міста, включаючи чарівний Львів, та можливість відвідати три європейські країни (Чехію, Францію та Угорщину).

Отже, пункт перший – Львів. Неймовірне місто, по-справжньому європейське. Місто, що надихає, зачаровує та дає надію. Місто, що створює перспективу, таку собі широкоформатну, що охоплює не лише те, на що спрямовуєш свій погляд, а й те, що залишається за кадром – наше минуле, теперішнє та майбутнє. Майбутнє, в якому є місце для енергійного розвитку та молодіжного креативу. Дякуємо тобі, Львове, за враження, отримані від старовинних вуличок, що дихають історією, емоції, одержані від відвідувань вистав у сучасних та класичних театрах, каву, солодощі та різні смаколики в місцевих ресторанчиках та кав’ярнях й багато іншого... Дякуємо!

Пункт другий – Прага. Її різнобарв’я вражає. Недаремно, практично вся стара частина міста є світовою спадщиною та охороняється ЮНЕСКО. Де б не зупинився погляд, скрізь дихає історія, здається, саме тут поєднується непоєднуване і все виглядає дивовижно гармонійним та вишуканим. Праго, ти залишишся в нашому серці, а твоя частинка (хоча б у вигляді маленького сувеніру) нагадуватиме нам про цю подорож.

Пункт третій – Страсбург. Місто, що нагадує романтичну Венецію, адже має безліч каналів із дивовижними краєвидами. Місто, в якому почуваєш себе захищено та спокійно. Саме тут починаєш розуміти, чому Страсбург було обрано місцем розташування Ради Європи та ЄСПЛ. Це просто і складно. Просто, тому що дві країни старої Європи, Німеччина і Франція, прямо пов’язані з містом Страсбург, яке має спільну німецько-французьку історію, плюс вигідне стратегічне місце розташування і ... маємо саме тут локацію важливих європейський інституцій. І зовсім не просто, навіть складно, тому що навіть у повітрі відчувається інституційна європейськість, стиль та історія об’єднаної ідеєю Європи.

У цьому місті ми знайшли підтвердження обраному стратегічному шляху розвитку факультету. Юрфак СНАУ відомий своїм унікальним підходом та новаціями в освіті, але розмова в ЄСПЛ із Павлом Пушкарем, працівником секретаріату ЄСПЛ при Раді Європи, переконала нас, що акцент на формуванні свідомості юриста на основі досягнень прав людини, принципу верховенства права, практики ЄСПЛ та поглибленого вивчення англійської мови є не просто правильним, а важливим стратегічним напрямом сучасної юридичної освіти. Павло Пушкар відверто відповідав на запитання аудиторії, наприклад, про кількість звернень (12148) до ЄСПЛ з приводу невиконання рішень українського суду, наголошував на необхідності підготовки юристів-експертів, спеціалістів міжнародного права, знавців практики ЄСПЛ, що володіють англійською мовою.
Страсбург став гідною кульмінацією нашої подорожі не тому, що ми ознайомились із діяльністю європейських впливових органів, і не тому, що він ознайомив нас із історією Європейських країн, а тому що збагатив нас культурно та ментально, продемонстрував успішне поєднання минулого та сучасного та показав, що може бути, якщо... Наприклад, якщо майбутні юристи юридичного факультету СНАУ, отримавши блискучу освіту, скористаються можливостями розвитку та змінять Україну.

Пункт четвертий – Будапешт. Місто, що побудоване за планом Парижа, має своє обличчя та власний неповторний стиль. Чарівний рибацький бастіон, казковий вечірній Будапешт, чого тільки вартує величний Парламент, вечірнє оформлення якого може позмагатися із Ейфелевою вежею, мости через самобутні Буду і Пешт, купальні із багатьма природними лікувальними термальними водами, інтерактивні музеї і багато всього іншого.

Наша подорож Європою дійшла свого логічного завершення. Але є відчуття, що це зовсім не фінал, а лише початок нових планів для подорожей, змін та ... якісної освіти, побудованої на міксі кращих національних та європейських традицій, заснованих на повазі до прав людини. Принаймні так вважають учасники цієї неймовірної подорожі до Європи.

PS. Хотілося б особливо подякувати нашому фоторепортеру, фотографу від Бога – Олександру Варусі.

 

Новини

Вівторок, 17 липня 2018
Ще один університет КНР став партнером Сумського НАУ
16 червня у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Неділя, 15 липня 2018
У СНАУ розпочалося стажування студентів із КНР
Сьогодні у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 12 липня 2018
Випускники факультету ветеринарної медицини одержали дипломи магістрів
Сьогодні, 12 липня, випускники факультету ветеринарної... Детальніше...
П'ятниця, 06 липня 2018
Студенти-іноземці одержали дипломи бакалаврів
Сьогодні, 6 липня, відбулося урочисте вручення... Детальніше...
Четвер, 05 липня 2018
«Весна» засяяла на «Сурмах України»
Неймовірне видовище відбувалося у місті Суми 28... Детальніше...
Середа, 04 липня 2018
СНАУ розвиває органічне землеробство
3 липня 2018 року до Сумського національного... Детальніше...
Вівторок, 03 липня 2018
Вітаємо Андрія Михайлова з успішним захистом!
2 липня в спеціалізованій вченій раді Сумського... Детальніше...
Понеділок, 02 липня 2018
Вчена рада СНАУ зібралася на засідання
2 липня вчена рада Сумського НАУ зібралася на чергове... Детальніше...
Понеділок, 02 липня 2018
СНАУ чекає на абітурієнтів
Рівно о 9 годині ранку сьогодні, 2 липня, в Україні... Детальніше...
Середа, 27 червня 2018
Випускники юридичного факультету отримали дипломи бакалаврів
Сьогодні, 27 червня, у Сумському НАУ відбулося урочисте... Детальніше...
Вівторок, 26 червня 2018
У СНАУ розпочав роботу танцювальний табір
25 червня у Сумському національному аграрному... Детальніше...
П'ятниця, 22 червня 2018
До СНАУ завітав Міхаель Хорш
21 червня у ході робочого візиту на Сумщину до... Детальніше...
Середа, 20 червня 2018
У СНАУ розпочалися урочистості з приводу святкування ювілею Михайлівської цілини
Сьогодні, 20 червня, у Сумському національному... Детальніше...
Вівторок, 19 червня 2018
Викладач СНАУ ознайомився з німецьким досвідом органічного виробництва
Відповідно до проекту німецько-української співпраці... Детальніше...
Вівторок, 19 червня 2018
У перемогах гартується талант
15 червня в Києві завершився грандіозний Національний... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Юрій Данько, завідувач науково-дослідної частини Уже не перший рік Сумський національний аграрний університет входить до трійки кращих аграрних закладів вищої освіти України за усіма показниками. Щорічно наші... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.