Шановні відвідувачі сайту!

З 1 квітня 2019 року припиняє роботу доменне ім'я сайту SAU.SUMY.UA. На сайт Ви зможете зайти за новим ім’ям: SNAU.EDU.UA

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

14_2Нова судова влада, правова реформа, правнича освіта... Здається, про ці теми можна говорити безкінечно.

Проте не говорити, а діяти вирішили на юрфаці Сумського національного аграрного університету. З огляду на пріоритети юрфаку СНАУ (про це йтиметься далі), виникла ідея безпосередньо познайомитись із діяльністю ЄСПЛ, Ради Європи. Ідея потребувала ретельної підготовки. Отже...

Крок перший передбачав формування команди для поїздки. Студенти-майбутні юристи, викладачі, і, звичайно, партнери юрфаку СНАУ (наприклад, працівники служби безоплатної вторинної правової допомоги) – у пріоритеті.

Крок другий – сформувати маршрут. Реалізувати наші сміливі плани допоміг досвід нашого колеги, львів’янина, Романа Яворського, який, нарешті, поставив крапку в наших роздумах над маршрутом, до якого було включено Львів, Прагу, Будапешт і власне Страсбург (місце розташування ЄСПЛ, Ради Європи).

Крок третій включав організаційні моменти. Без перебільшень, планування поїздки виявилося справою не з легких, але результат перевершив усі очікування.

Дев’ять днів подорожі, чотири міста, включаючи чарівний Львів, та можливість відвідати три європейські країни (Чехію, Францію та Угорщину).

Отже, пункт перший – Львів. Неймовірне місто, по-справжньому європейське. Місто, що надихає, зачаровує та дає надію. Місто, що створює перспективу, таку собі широкоформатну, що охоплює не лише те, на що спрямовуєш свій погляд, а й те, що залишається за кадром – наше минуле, теперішнє та майбутнє. Майбутнє, в якому є місце для енергійного розвитку та молодіжного креативу. Дякуємо тобі, Львове, за враження, отримані від старовинних вуличок, що дихають історією, емоції, одержані від відвідувань вистав у сучасних та класичних театрах, каву, солодощі та різні смаколики в місцевих ресторанчиках та кав’ярнях й багато іншого... Дякуємо!

Пункт другий – Прага. Її різнобарв’я вражає. Недаремно, практично вся стара частина міста є світовою спадщиною та охороняється ЮНЕСКО. Де б не зупинився погляд, скрізь дихає історія, здається, саме тут поєднується непоєднуване і все виглядає дивовижно гармонійним та вишуканим. Праго, ти залишишся в нашому серці, а твоя частинка (хоча б у вигляді маленького сувеніру) нагадуватиме нам про цю подорож.

Пункт третій – Страсбург. Місто, що нагадує романтичну Венецію, адже має безліч каналів із дивовижними краєвидами. Місто, в якому почуваєш себе захищено та спокійно. Саме тут починаєш розуміти, чому Страсбург було обрано місцем розташування Ради Європи та ЄСПЛ. Це просто і складно. Просто, тому що дві країни старої Європи, Німеччина і Франція, прямо пов’язані з містом Страсбург, яке має спільну німецько-французьку історію, плюс вигідне стратегічне місце розташування і ... маємо саме тут локацію важливих європейський інституцій. І зовсім не просто, навіть складно, тому що навіть у повітрі відчувається інституційна європейськість, стиль та історія об’єднаної ідеєю Європи.

У цьому місті ми знайшли підтвердження обраному стратегічному шляху розвитку факультету. Юрфак СНАУ відомий своїм унікальним підходом та новаціями в освіті, але розмова в ЄСПЛ із Павлом Пушкарем, працівником секретаріату ЄСПЛ при Раді Європи, переконала нас, що акцент на формуванні свідомості юриста на основі досягнень прав людини, принципу верховенства права, практики ЄСПЛ та поглибленого вивчення англійської мови є не просто правильним, а важливим стратегічним напрямом сучасної юридичної освіти. Павло Пушкар відверто відповідав на запитання аудиторії, наприклад, про кількість звернень (12148) до ЄСПЛ з приводу невиконання рішень українського суду, наголошував на необхідності підготовки юристів-експертів, спеціалістів міжнародного права, знавців практики ЄСПЛ, що володіють англійською мовою.
Страсбург став гідною кульмінацією нашої подорожі не тому, що ми ознайомились із діяльністю європейських впливових органів, і не тому, що він ознайомив нас із історією Європейських країн, а тому що збагатив нас культурно та ментально, продемонстрував успішне поєднання минулого та сучасного та показав, що може бути, якщо... Наприклад, якщо майбутні юристи юридичного факультету СНАУ, отримавши блискучу освіту, скористаються можливостями розвитку та змінять Україну.

Пункт четвертий – Будапешт. Місто, що побудоване за планом Парижа, має своє обличчя та власний неповторний стиль. Чарівний рибацький бастіон, казковий вечірній Будапешт, чого тільки вартує величний Парламент, вечірнє оформлення якого може позмагатися із Ейфелевою вежею, мости через самобутні Буду і Пешт, купальні із багатьма природними лікувальними термальними водами, інтерактивні музеї і багато всього іншого.

Наша подорож Європою дійшла свого логічного завершення. Але є відчуття, що це зовсім не фінал, а лише початок нових планів для подорожей, змін та ... якісної освіти, побудованої на міксі кращих національних та європейських традицій, заснованих на повазі до прав людини. Принаймні так вважають учасники цієї неймовірної подорожі до Європи.

PS. Хотілося б особливо подякувати нашому фоторепортеру, фотографу від Бога – Олександру Варусі.

 

Новини

Середа, 20 березня 2019
Фінал «Media School in SNAU»
20 березня професійних «ньюзмейкерів» побільшало... Детальніше...
Середа, 20 березня 2019
Викладачі СНАУ здійснили черговий навчальний візит
19 березня 2019 року студенти магістерської програми... Детальніше...
Середа, 20 березня 2019
Інноваційні підходи до аграрної освіти у Сумському НАУ
20 березня в стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...
Середа, 20 березня 2019
Студентка СНАУ здобула перемогу на науково-практичній конференції
13-15 березня на базі Одеського державного екологічного... Детальніше...
Вівторок, 19 березня 2019
Запрошуємо на презентацію техніки CASE
20 березня 2019 рокувідбудеться презентація модельного... Детальніше...
Понеділок, 18 березня 2019
Студенти СНАУ на Донеччині
14-15 березня Фонд Бориса Колеснікова надав допомогу... Детальніше...
П'ятниця, 15 березня 2019
Викладач СНАУ отримав звання «Заслужений тренер»
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...
Понеділок, 11 березня 2019
Викладачі СНАУ пройшли стажування Erasmus+
У термін з 13 по 26 лютого викладачі Сумського... Детальніше...
Неділя, 10 березня 2019
Вітаємо з ювілеєм!
Сьогодні свій ювілей святкує старший викладач... Детальніше...
Четвер, 07 березня 2019
Свято для жінок у Сумському НАУ
Міжнародний жіночий день 8 Березня – свято весни,... Детальніше...
Четвер, 07 березня 2019
МОН України заслухало звіт ЦККНО з новітніх агротехнологій
5 березня на базі Національного університету харчових... Детальніше...
Четвер, 07 березня 2019
У СНАУ визначили кращих футболістів
З 26 лютого по 5 березня в спортивному комплексі нашого... Детальніше...
Четвер, 07 березня 2019
СНАУ взяв участь у ХІІ Міжнародному молочному конгресі
Сумський національний аграрний університет... Детальніше...
Четвер, 07 березня 2019
Сумський НАУ провів семінар для садівників
6 березня у Сумському НАУ за участі Сумської ОДА,... Детальніше...
Вівторок, 05 березня 2019
Ліквідація медіа безграмотності в Сумському НАУ
Сучасний світ важко уявити без медіа-засобів масової... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

        

                                    

 

 

rektor-2019

 

                                                  

 

 

rozklad2

thumb_menedgment2

StartUpS

Agrointer

mova_2017


Ag-Lab

Logo-TOPAS

logo_big

rise_2

globino_2thumb_kernel_selectIMK2_3thumb_rozv_sg_selectlogo-banner_right-box


ekts_2photogalereya1

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.