English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

25_1Учора, 24 травня, у Сумському НАУ відбувся офіційний старт спільного проекту «Удосконалення професійних навичок в галузі м'ясопереробки України» між українськими університетами та бізнесом за підтримки ЄБРР.

Проект триватиме два роки. Головними завданнями - є визначення сучасних потреб у навчанні фахівців, обмін досвідом, поширення кращих міжнародних практик, вдосконалення навчальних програм з урахуванням поточних галузевих потреб та тенденцій, сприяння практичному застосуванню знань і вмінь студентами та молодими фахівцями у галузі м’ясопереробки.

Перед запуском проекту було проведено перше засідання Робочої групи за участю представників СНАУ, ЄБРР, міжнародних експертів, ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат», ПАТ МХП, а також ТОВ «Нива Переяславщини».

Координатор проекту від СНАУ Юлія Назаренко у своєму вступному слові ознайомила присутніх з історією проекту та його першими результатами, зазначивши, що співпраця розвивалася одночасно в кількох напрямах. За словами координатора, розпочалась вона з візитів до інших країн, яку фінансував ЄБРР, де українська делегація ознайомилася з роботою місцевих переробних комбінатів. Другим напрямком співпраці стала розробка програми підготовки молодих спеціалістів на підприємствах компанії «Глобино». Юлія Назаренко наголосила на тому, що фінансовим донором створення програми поглиблення практичної підготовки фахівців, знов виступив ЄБРР. Для закріплення співпраці між європейською кредитно-фінансовою установою та університетом у лютому 2018 року було укладено угоду між ЄБРР та СНАУ про підготовку спеціалістів із залученням міжнародних експертів-переробників. Також Юлія Назаренко представила робочу групу від університету, до складу якої увійшли провідні фахівці профільних факультетів.

Також до присутніх звернулася координатор проекту від ЄБРР Аліна Білан, яка супроводжуватиме проект, надаючи консультативну підтримку учасникам. Пані Аліна зазначила: «Після першого знайомства зі СНАУ та вивчення попереднього досвіду співпраці між СНАУ та ЄБРР у мене склалося надзвичайно позитивне враження про університет та його колектив». Вона висловила впевненість, що на проект чекає успішне майбутнє. Експерт поділилася власним баченням подальших дій згідно плану розвитку проекту. Також вона запропонувала усім учасникам якомога частіше проводити проміжні зустрічі, щоб постійно тримати руку на пульсі. Також пані Аліна не оминула увагою й перші кроки співпраці. По-перше, вона запропонувала обмінятися освітніми програмами між СНАУ та міжнародними експертами, а також порадитися із представниками бізнесу щодо сучасних вимог до молодого фахівця.

Звертаючись до присутніх із вітальним словом, міжнародні експерти зазначили, що увесь світ дійшов висновку про необхідність поєднання практики та теорії у підготовці молодих кадрів. Так, професор Liang Chou Hsia зазначив, що надзвичайно важливо поєднувати теоретичну підготовку та практичний досвід, навчаючись на помилках інших. При цьому він щиро переконаний, що плідна співпраця українських науковців, переробників та міжнародних експертів можлива лише за умови власної зацікавленості викладачів у набутті нових знань.

Ще один міжнародний експерт – професор польського університету Dariusz Stasiak – висловив впевненість, що за умови залучення до оновлення навчальних програм представників агробізнесу рівень фахових компетенцій молодих переробників значно зросте. Він нагадав, що навчальні заклади готують фахівців для підприємств, тому цілком логічно дослухатися до побажань майбутніх роботодавців. Таким шляхом, за словами міжнародного експерта, іде весь світ. Він особисто готовий долучитися до розробки нових програм, щоб поділитися напрацюваннями та знахідками європейських колег.

Робочу групи від ГК «Глобино» представляла заступник директора з управління персоналом Оксана Рогова, яка наголосила, що агрохолдинги потребують постійного притоку студентів-другокурсників. ГК «Глобино» готові самі ростити для себе кадри, а для цього, відповідно до дорожньої карти проекту, студенти майже 60% часу будуть знаходитися на практиці.

Головний технолог Департаменту технології, якості та безпечності харчових продуктів МХП Оксана Панасюк зазначила, що рух життя сьогодні настільки швидкий, що новітні технології впроваджуються мало не щодня. Тому компанія потребує кваліфікованих кадрів – студентів, спроможних на практиці реалізовувати здобуті знання.

При цьому викладачі СНАУ наголосили на гострій необхідності переглянути існуючу систему навчальних дисциплін, розподіл годин для більш ефективного використання навчального часу.

 

Нагадаємо, що проект реалізовується спільно Європейським банком реконструкції та розвитку, Сумським національним аграрним університетом, ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат», ПАТ МХП, а також ТОВ «Нива Переяславщини».

Новини

Вівторок, 14 серпня 2018
Триває співпраця СНАУ та ЄБРР
10 серпня 2018 року в головному офісі... Детальніше...
Понеділок, 13 серпня 2018
Українська одіссея китайських студентів
Чотири тижні тривало стажування студентів із КНР у... Детальніше...
П'ятниця, 10 серпня 2018
Студенти з КНР успішно закінчили стажування в Сумському НАУ
Сьогодні, 9 серпня, у Сумському національному... Детальніше...
Середа, 08 серпня 2018
СНАУ одержав статус органічного оператора
29 липня Сумський національний аграрний університет... Детальніше...
Вівторок, 07 серпня 2018
У СНАУ відбулися курси підвищення кваліфікації лікарів ветсанекспертизи
З 23 липня по 3 серпня 2018 року в Сумському національному... Детальніше...
Понеділок, 06 серпня 2018
Українські будні гостей із Піднебесної
Минув третій тиждень стажування китайських студентів... Детальніше...
П'ятниця, 03 серпня 2018
СНАУ досягає нових висот
В очікуванні нового навчального року Міністерство... Детальніше...
П'ятниця, 03 серпня 2018
Успішно завершилася українсько-чеська наукова літня школа
З 16 по 27 липня 2018 року пройшла міжнародна наукова... Детальніше...
Понеділок, 30 липня 2018
Український вояж: як минув другий тиждень стажування студентів з КНР
Уже два тижні Сумський національний аграрний... Детальніше...
Середа, 25 липня 2018
Новий виток співпраці з КНР
  24 липня Сумський НАУ зустрічав офіційну делегацію з... Детальніше...
Неділя, 22 липня 2018
Вчена рада зібралася на чергове засідання
18 липня вчена рада Сумського національного аграрного... Детальніше...
Неділя, 22 липня 2018
СНАУ зробив новий крок у співпраці з Чехією
У Сумах стартувала міжнародна літня школа для... Детальніше...
Неділя, 22 липня 2018
Китайські хроніки: як минув перший тиждень стажування
Уже понад тиждень триває стажування студентів з... Детальніше...
Вівторок, 17 липня 2018
Ще один університет КНР став партнером Сумського НАУ
16 червня у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Неділя, 15 липня 2018
У СНАУ розпочалося стажування студентів із КНР
Сьогодні у Сумському національному аграрному... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Юрій Данько, завідувач науково-дослідної частини Уже не перший рік Сумський національний аграрний університет входить до трійки кращих аграрних закладів вищої освіти України за усіма показниками. Щорічно наші... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.