Шановні відвідувачі сайту! Звертаємо вашу увагу на те, що з 10.09.2018 р. змінено доменне ім’я Сумського національного аграрного університету.

Нове ім’я сайту: snau.edu.ua

English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

25_1Учора, 24 травня, у Сумському НАУ відбувся офіційний старт спільного проекту «Удосконалення професійних навичок в галузі м'ясопереробки України» між українськими університетами та бізнесом за підтримки ЄБРР.

Проект триватиме два роки. Головними завданнями - є визначення сучасних потреб у навчанні фахівців, обмін досвідом, поширення кращих міжнародних практик, вдосконалення навчальних програм з урахуванням поточних галузевих потреб та тенденцій, сприяння практичному застосуванню знань і вмінь студентами та молодими фахівцями у галузі м’ясопереробки.

Перед запуском проекту було проведено перше засідання Робочої групи за участю представників СНАУ, ЄБРР, міжнародних експертів, ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат», ПАТ МХП, а також ТОВ «Нива Переяславщини».

Координатор проекту від СНАУ Юлія Назаренко у своєму вступному слові ознайомила присутніх з історією проекту та його першими результатами, зазначивши, що співпраця розвивалася одночасно в кількох напрямах. За словами координатора, розпочалась вона з візитів до інших країн, яку фінансував ЄБРР, де українська делегація ознайомилася з роботою місцевих переробних комбінатів. Другим напрямком співпраці стала розробка програми підготовки молодих спеціалістів на підприємствах компанії «Глобино». Юлія Назаренко наголосила на тому, що фінансовим донором створення програми поглиблення практичної підготовки фахівців, знов виступив ЄБРР. Для закріплення співпраці між європейською кредитно-фінансовою установою та університетом у лютому 2018 року було укладено угоду між ЄБРР та СНАУ про підготовку спеціалістів із залученням міжнародних експертів-переробників. Також Юлія Назаренко представила робочу групу від університету, до складу якої увійшли провідні фахівці профільних факультетів.

Також до присутніх звернулася координатор проекту від ЄБРР Аліна Білан, яка супроводжуватиме проект, надаючи консультативну підтримку учасникам. Пані Аліна зазначила: «Після першого знайомства зі СНАУ та вивчення попереднього досвіду співпраці між СНАУ та ЄБРР у мене склалося надзвичайно позитивне враження про університет та його колектив». Вона висловила впевненість, що на проект чекає успішне майбутнє. Експерт поділилася власним баченням подальших дій згідно плану розвитку проекту. Також вона запропонувала усім учасникам якомога частіше проводити проміжні зустрічі, щоб постійно тримати руку на пульсі. Також пані Аліна не оминула увагою й перші кроки співпраці. По-перше, вона запропонувала обмінятися освітніми програмами між СНАУ та міжнародними експертами, а також порадитися із представниками бізнесу щодо сучасних вимог до молодого фахівця.

Звертаючись до присутніх із вітальним словом, міжнародні експерти зазначили, що увесь світ дійшов висновку про необхідність поєднання практики та теорії у підготовці молодих кадрів. Так, професор Liang Chou Hsia зазначив, що надзвичайно важливо поєднувати теоретичну підготовку та практичний досвід, навчаючись на помилках інших. При цьому він щиро переконаний, що плідна співпраця українських науковців, переробників та міжнародних експертів можлива лише за умови власної зацікавленості викладачів у набутті нових знань.

Ще один міжнародний експерт – професор польського університету Dariusz Stasiak – висловив впевненість, що за умови залучення до оновлення навчальних програм представників агробізнесу рівень фахових компетенцій молодих переробників значно зросте. Він нагадав, що навчальні заклади готують фахівців для підприємств, тому цілком логічно дослухатися до побажань майбутніх роботодавців. Таким шляхом, за словами міжнародного експерта, іде весь світ. Він особисто готовий долучитися до розробки нових програм, щоб поділитися напрацюваннями та знахідками європейських колег.

Робочу групи від ГК «Глобино» представляла заступник директора з управління персоналом Оксана Рогова, яка наголосила, що агрохолдинги потребують постійного притоку студентів-другокурсників. ГК «Глобино» готові самі ростити для себе кадри, а для цього, відповідно до дорожньої карти проекту, студенти майже 60% часу будуть знаходитися на практиці.

Головний технолог Департаменту технології, якості та безпечності харчових продуктів МХП Оксана Панасюк зазначила, що рух життя сьогодні настільки швидкий, що новітні технології впроваджуються мало не щодня. Тому компанія потребує кваліфікованих кадрів – студентів, спроможних на практиці реалізовувати здобуті знання.

При цьому викладачі СНАУ наголосили на гострій необхідності переглянути існуючу систему навчальних дисциплін, розподіл годин для більш ефективного використання навчального часу.

 

Нагадаємо, що проект реалізовується спільно Європейським банком реконструкції та розвитку, Сумським національним аграрним університетом, ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат», ПАТ МХП, а також ТОВ «Нива Переяславщини».

Новини

П'ятниця, 19 жовтня 2018
Велике прибирання в СНАУ
18 жовтня студенти СНАУ взяли участь у добровільному... Детальніше...
П'ятниця, 19 жовтня 2018
СНАУ презентує свої можливості
17-19 жовтня в Міському Палаці культури проходила ХVІІ... Детальніше...
Четвер, 18 жовтня 2018
Футбольні баталії в СНАУ
У рамках заходів до Дня захисника України, цього... Детальніше...
Вівторок, 16 жовтня 2018
«Від козаків до наших днів – збережемо славу батьків»
14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, цей день ще з... Детальніше...
Вівторок, 16 жовтня 2018
СНАУ запалює «зірки»
Цей тиждень для Сумського національного аграрного... Детальніше...
П'ятниця, 12 жовтня 2018
У СНАУ стало більше кандидатів наук
Після засідання спеціалізованої вченої ради К 55.859.03... Детальніше...
П'ятниця, 12 жовтня 2018
Студенти СНАУ взяли участь у шаховому турнірі міста
11 листопада 2018 року на базі Сумського у... Детальніше...
П'ятниця, 12 жовтня 2018
Студенти та викладачі СНАУ проводять дослідження
9 жовтня 2018 року, у рамках науково-дослідного проекту... Детальніше...
Четвер, 11 жовтня 2018
Студенти СНАУ гідно представили себе на змаганнях з кросу
9 жовтня 2018 року на базі Басівського парку пройшла XVI... Детальніше...
Четвер, 11 жовтня 2018
Вітаємо Юлію Лущик з успішним захистом!
Кафедра іноземних мов вітає старшого викладача Юлію... Детальніше...
Середа, 10 жовтня 2018
Студенти СНАУ отримали іменні стипендії голови Сумської ОДА
9 жовтня відбулося урочисте вручення іменних... Детальніше...
Середа, 10 жовтня 2018
Студенти та аспіранти з КНР розпочинають навчання в Сумському НАУ
9 жовтня Сумський національний аграрний університет... Детальніше...
Вівторок, 09 жовтня 2018
У СНАУ відбулися урочистості до Дня юриста
Сьогодні, 8 жовтня, в Україні відзначається День... Детальніше...
Понеділок, 08 жовтня 2018
Учителю, твоє ім’я – святе!
Щороку восени ми згадуємо з теплом тих, хто дав нам... Детальніше...
П'ятниця, 05 жовтня 2018
Сумський НАУ надав допомогу бійцям зони АТО
Учора, 4 жовтня 2018 року, співробітники Сумського... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.