Сучасна українська молодь – це обдароване покоління, яке народилося й виросло вже у незалежній державі. Це та рушійна сила, яка зрештою виведе країну на новий рівень.
Таку думку Глава держави озвучив на зустрічі з викладачами та студентами Сумського національного аграрного університету.
Українська аграрна галузь – одна з найперспективніших і водночас неосвоєних. За умови проведення ефективних реформ в аграрному секторі наша країна має всі шанси бути заможною і розвиненою, - сказав Президент, наголосивши на надзвичайно сприятливій світовій кон’юнктурі цін на аграрну продукцію.
Віктор Ющенко нагадав, що останні 3-4 роки спостерігалася гарна динаміка приросту інвестицій в АПК. Ще з 2000 року, зазначив він, були введені певні податкові стимули для аграріїв – такі, як єдиний фіксований податок, відшкодування відсотків за кредитами - це мало сприяти розвитку аграрного сектору. Президент пояснив, що за відсутності глибоких реформ такі фіскальні відносини є ключовим інструментом для підтримки сільського господарства. "Як Президент я все буду робити, щоб ми не мали "відкату" податкової політики", - запевнив він присутніх.

Водночас Глава держави констатував, що чинний уряд не продемонстрував професійної аграрної політики та фінансово не забезпечив підтримки АПК. Найбільш яскравим прикладом помилкової аграрної політики він назвав активну підтримку урядом імпорту м’яса за тіньовими схемами, що призвело до колосальних втрат українського тваринництва.
«Земля – найбільше багатство українського селянина. Наша задача – дати людям, які працюють на цій землі, право розпоряджатися нею» - заявив Президент, критикуючи продовження парламентом протягом останніх років мораторію на продаж земель сільгосппризначення.
Президент розкрив також своє бачення подальшого реформування української освіти з огляду на Болонську систему, до якої Україна приєдналася ще у 2005 році. З 2010 року дипломи української вищої школи будуть адаптовані до умов Євросоюзу, - зазначив Віктор Ющенко.
Своєю головною задачею Президент, перш за все, вбачає відродження української нації, становлення національної свідомості. Це неможливо без підтримки національної культури, без захисту української мови. «Двомовність – це проект, як не допустити націю до консолідації», - переконаний Президент.
І найвища, найголовніша задача – це утвердження демократії у країні, адже, за словами Віктора Ющенка, свобода слова – це єдиний спосіб казати і чути правду.