English (United Kingdom)Ukrainian (Ukraine)Русский (Russian Federation)

11 лютого у центрі студентського дозвілля відбулися урочистості з нагоди першого випуску бакалаврів юридичного факультету.
Дипломи з відзнакою були вручені Наталії Андрусенко, Валерію Бабченку, Світлані Гончаренко, Яні Мироненко, Олександру Одинцю, Ярославу Олексенку, Інні Острянській, Ігорю Федченку, Світлані Хижковій та Євгенії Шишко. Дипломи встановленого зразка отримали також 39 випускників факультету.
Вітаючи випускників, ректор СНАУ професор В.І. Ладика побажав їм подальших успіхів, зазначивши, що професію юриста, як правило, обирають на все життя. На їх адресу впродовж вечора пролунало багато теплих слів, сказаних професором кафедри адміністративного та інформаційного права І.В. Арістовою та деканом факультету С.І. Запарою.
Натомість випускники Станіслав Салата та Світлана Хижкова від імені всіх своїх однокурсників висловили щиру вдячність викладачам, рідному факультету та університету за отримані знання та високий рівень фахової підготовки, а відзначаючи найвищий акредитаційний рівень СНАУ, не втрималися, щоб не процитувати улюблений «фірмовий» вислів першого проректора М.П. Курила.
Кращі виконавці та художні колективи нашого університету долучилися до того, щоб ця подія стала дійсно святковою і надовго запам’яталася випускникам, їх батькам та всім, хто був присутній у залі.

Молочний сектор регіону: стан та перспективи розвитку
З такою назвою в інституті економіки та менеджменту  нещодавно відбувся круглий стіл, організаторами якого стали Центр стратегічних досліджень АПК нашого університету та головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації. До вашої  уваги пропонуються тези виступів основних учасників заходу.

Заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Костюк 
Сумська область виробляє майже 456 тис. т. молока, що з урахуванням норми споживання на душу населення - 380 кг/рік повинно повністю задовольняти існуючі потреби. Але населення споживає на сьогодні трохи більше 210 кг/рік. Виникає питання, як вирівняти ці показники за умови достатнього виробництва. Це одна, але не єдина проблема галузі. Тому такий круглий стіл - це можливість обговорення і визначення шляхів вирішення окремих проблемних питань.

Начальник відділу організації виробництва та маркетингу продукції тваринництва головного управління агропромислового розвитку Віталій Підопригора
Молочне скотарство області характеризується постійним скороченням корів у сільськогосподарських підприємствах. За період 2000-2009 роки їх чисельність зменшилася з 107,3 до 39 тис. гол. Нині молочне поголів’я утримується у 181 підприємстві.
У минулому році 5 районів області перевищили 4-тисячний рубіж з надою молока на корову, 9 підприємств отримали надій на корову більше 5000 кг. Для забезпечення високої продуктивності худоби, зменшення енерговитрат у 17 господарствах використовуються мобільні кормозмішувачі. Для стимулювання розвитку молочного скотарства згідно з прийнятою обласною програмою на 2009 рік передбачалося виділення 4,0 млн. грн. Проте необхідні кошти для розвитку галузі в минулому році з обласного бюджету не виділялися.

Директор СВК «Агрофірма «Перше травня» Сумського району Анатолій Степанченко
СВК «Агрофірма «Перше травня» виробляла до 189 тонн сиру, його було достатньо і щоб продавати у себе, і експортувати. Основною країною для експорту була Росія. Зараз виробляється сиру в три рази менше, через те, що немає основного ринку збуту.
Інвестора СВК “Агрофірма “Перше травня” не має. Орної землі – трохи більше 2 тис га, луків нема, тому головна проблема з приходом весни – чим годувати корів 3-4 місяці, поки виросте кукурудза. Підприємство у 2009 році виробило 3700 тонн молока, з яких 2100 т реалізували Шосткинському міськмолзаводу, 800 т – Сумському молзаводу, 800 т – переробили в господарстві.
З січня почав працювати молокопровід на 120 голів – відтепер маємо молоко вищого сорту. У планах побудувати молокопровід ще на 240 голів. Ціна продажу молока нині складає 3,9 грн. за кг, що є достатньо для діяльності галузі.

Завідувач кафедри розведення та селекції тварин, д.с.-г.н., професор Леонтій Хмельничий  
Якість молока визначається, в першу чергу, вмістом у ньому жиру і білку. Ці якісні показники молока повинні визначатися по кожній корові хоча б один раз на місяць. Наші дослідження показали, що білковість у молоці знизилася на одну десяту – це досить вагомий показник.
Щоб відновити показник вмісту білку, необхідно, щоб пройшло кілька поколінь. На ринку реалізації спермопродукції з’явилася велика кількість фірм, що пропонують неякісну продукцію. Ціна продукції, яка гарантовано може підвищити якість молока, сягає 20 євро.

Начальник відділу харчової та переробної промисловості головного управління промисловості та розвитку інфраструктури  Інна Чудеса 
Молокопереробна галузь області налічує 8 підприємств. У 2009 році потужності переробних підприємств були завантажені майже на 50%, що на 7% менше 2008 року. Було вироблено 5,3 тис. т молока, що на 52% менше рівня попереднього року. Кисломолочних продуктів було вироблено 7,1 тис. т. (-31%), масла вершкового – 4,7 тис. т (- 13%). Виробництво жирних сирів збільшилося на 6% до 22 тис. т. Основними експортоорієнтованими продуктами були сири жирні та сухе молоко. Експортні потоки спрямовувалися до РФ, Молдови, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Ізраїлю, Марокко та інших країн. За підсумками минулого року підприємствами галузі було експортовано 20% загальнообласного виробництва продукції на суму більше 8 млн. дол. США.

Заступник начальника інспекції з якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції облдержадміністрації Алла Боронос
Із загальної кількості молока, яке надійшло у 2009 році на молокопереробні підприємства області, 145,1 тис. т – це молоко, закуплене у сільгосппідприємств, решта - 157,8 тис. т. – у господарств населення. У 2009 році молокопереробні підприємства відчули дефіцит молока. Такий фактор не міг обминути закупівельні та споживчі ціни. За статистичними даними, середня річна ціна на молоко за 2009 рік склала 1769,4 грн/т. Встановлюючи закупівельну ціну, перш за все, необхідно керуватися галузевими рекомендаціями, відповідно до яких порядок оплати за молоко залежить від ґатунку і базисних показників (тобто вміст білка у молоці має становити 3%, вміст жиру – 3,4%).

Професор кафедри технології молока та молочних продуктів, д.вет.н. Вікторія Касянчук 
Діяльність молочного сектору спрямована на вирішення двох основних завдань: отримати економічну вигоду та задовольнити потреби споживача. А споживачу потрібна якісна та безпечна продукція. Терміни «якість» і «безпечність» ідуть паралельно. Якщо показники якості можна певним чином балансувати, то показників безпечності необхідно суворо дотримуватися.
За умови претендування на членство у ЄС необхідна повна скерованість ринку: законодавство, стандарти, технічні вимоги. Необхідно впроваджувати системи контролю і вводити концепцію «від ферми до столу», вирішити проблеми забруднення ґрунту, води, повітря, здійснювати суворий контроль за використанням лікарських засобів.

Науковий співробітник проблемної науково-дослідної лабораторії інтегрованого сільського розвитку к.е.н. Тетяна Хворост 
За 2009 рік в усіх категоріях господарств поголів’я корів зменшилося на 7,5% і склало 2,8 млн. голів. Середній надій молока склав 4,3 тис. кг/гол., що на 5% більше, ніж за попередній рік. Це менше в порівнянні з Німеччиною  (6,4 тис. кг/гол.), Польщею (4,5 тис. кг/гол.), США (8,9 тис. кг/гол.). У господарствах населення зосереджено близько 80% загального обсягу виробництва молока.  Споживання молока й молокопродуктів на одну особу складає 224 кг, що менше раціональної норми на 156 кг.
Існуючий стан розвитку галузі спричинений недостатньою організацією процесів виробництва молока, від якого залежать обсяги та якість одержаної сировини. Основні проблеми, що виникають у вітчизняних виробників молока, пов’язані з високим бактеріальним забрудненням молока та підвищеною кількістю соматичних клітин.

Науковий співробітник проблемної науково-дослідної лабораторії інтегрованого сільського розвитку к.е.н. Наталія Волченко
Незважаючи на збільшення обсягів експорту молочної продукції з країн Океанії та Південної Америки, активність світової торгівлі у 2009 році знизилася. Продаж на зовнішніх ринках молочної продукції (в перерахунку на молоко) оцінюється в 38,6 млн. т, що на 5% менше рівня попереднього року.
Найбільш вразливими від ситуації на світовому молочному ринку у 2009 році були країни Європейського Союзу. Зниження переробними підприємствами закупівельних цін на молоко призвело до збитковості галузі та погіршення фінансового стану фермерських господарств.
За даними Організації ООН з питань продовольства та сільського господарства, у 2010 році обсяги світового виробництва молока зростуть на 1,8% до 713,6 млн. т.

11 лютого в СНАУ відбулась зустріч студентів з письменником і професійним журналістом Нестеренком Петром Андрійовичем. Він презентував свої твори, розповідав про своє життя та про свою літературну діяльність. Написав 7 художніх та 11 документально-художніх творів, але письменник не зупиняється і планує писати ще.
У своїх творах Петро Нестеренко майстерно зображує ліричні почуття героїв, їх реакції на неординарні життєві ситуації, відшукує глибоко психологічні причини несподіваних дій та вчинків. Автор стверджує, що і в наш непростий час є місце для кохання і вірності, подвигу й відданості справі, доброчесності й любові до України-матінки.

2-3 лютого в нашому університеті проводилася спартакіада «Здоров’я» серед викладачів, співробітників інститутів та коледжу СНАУ в таких видах спорту: міні-футбол, волейбол, настільний теніс, шахи, дартс та бадмінтон.
Загальне керівництво здійснювала адміністрація СНАУ, профспілковий комітет та кафедра фізичного виховання.
Суддівство здійснювалося кафедрою фізвиховання.
Головний суддя – Віталій Матлаш, головний секретар – Ірина Самохвалова.
Участь у спартакіаді взяли команди інституту тваринництва та ветмедицини, Сумського коледжу СНАУ, інституту економіки та підприємництва, інженерно-технологічного та агрономічного факультетів.
За результатами спартакіади, абсолютним чемпіоном у шахах вже вкотре став доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки В’ячеслав Пилипенко, у дартсі переможцем виявився Володимир Ликов (коледж СНАУ), а приз глядацьких симпатій у волейболі дістався доценту кафедри тракторів та с.-г. машин Віктору Руденку.
Вітаємо наших чемпіонів, а також всіх викладачів і співробітників – учасників спартакіади!

2-3 лютого 2010 року в СНАУ був проведений семінар для кураторів І-ІІ курсів з метою підвищення якості їх роботи та посилення впливу на морально-етичний розвиток студентів. Впродовж семінару були заслухані такі доповіді:


«Вплив куратора на формування морально-етичних норм поведінки студентів ВНЗ». Ст. викладач кафедри менеджменту в галузях АПК Нєсвєтова Світлана Владиславівна;


«Виховання національної свідомості у студентів СНАУ». Співробітник центру дозвілля молоді Сумської міської ради Бойко Олександр Миколайович;


«Шляхи та методи попередження депресивного стану студентів у ВНЗ». Начальник Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги Малюта Ольга Миколаївна;


«Мораль та духовність студентства». Настоятель Храму Святої Валентини ієрей Олексій Радівілов;

«Здоровий спосіб життя – запорука щасливого майбутнього нації. Шкідливість тютюнопаління». Директор міського центру соціальної допомоги сім’ї  та молоді Сергієчко Сергій Анатолійович;


«Соціально-психологічна адаптація студентів у ВНЗ». Психолог СНАУ Красуля Ірина Анатоліївна.

Новини

П'ятниця, 18 січня 2019
Спартакіада «Здоров’я» у СНАУ
Нещодавно у спортивному комплексі СНАУ пройшла... Детальніше...
П'ятниця, 18 січня 2019
Студенти СНАУ продовжують практику на «Глобино»
Дбаючи про майбутнє аграрної освіти та з метою... Детальніше...
П'ятниця, 04 січня 2019
УСНАУ відбувся завершальний випускний день
Ось і настав цей день – день прощання магістрів ще... Детальніше...
Понеділок, 31 грудня 2018
У СНАУ навчаються кращі студенти Сумщини
26 грудня відбувся регіональний етап конкурсу «Кращий... Детальніше...
Субота, 29 грудня 2018
СНАУ продовжує випускати магістрів у світ
28 грудня у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...
Субота, 29 грудня 2018
СНАУ відкрив своїм магістрам двері у доросле життя
Здавалося, ще зовсім недавно колишні школярі... Детальніше...
П'ятниця, 28 грудня 2018
У СНАУ пройшло засідання вченої ради
26 грудня у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Четвер, 27 грудня 2018
Кращі спортсмени СНАУ отримали винагороду
Сьогодні у Сумському національному аграрному... Детальніше...
Понеділок, 24 грудня 2018
Викладач Сумського НАУ отримав диплом почесного професора
19 грудня цього року у Полтавській державній аграрній... Детальніше...
Субота, 22 грудня 2018
СНАУ випустив перших в Україні агроінтернів
Сьогодні у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...
П'ятниця, 21 грудня 2018
Центр точного землеробства СНАУ став освітньою платформою регіону
В умовах сьогодення аграрний сектор є не тільки... Детальніше...
Середа, 19 грудня 2018
У СНАУ пройшло відкриття новорічної ялинки
День святого Миколая у Сумському національному... Детальніше...
Понеділок, 17 грудня 2018
У СНАУ відбулася обласна конференція пасічників
15 грудня у Сумському НАУ пройшла IV науково-практична... Детальніше...
Субота, 15 грудня 2018
Експертна комісія знову працює у СНАУ
На факультеті агротехнологій та природокористування... Детальніше...
П'ятниця, 14 грудня 2018
Студенти СНАУ виграли поїздку до Франції
13 грудня в Національному університеті біоресурсів і... Детальніше...

Новини коледжів СНАУ

Четвер, 29 березня 2018
Студенти роменського коледжу відвідали СНАУ
27 березня до Сумського НАУ завітали представники... Детальніше...
Понеділок, 12 лютого 2018
Руйнуй кордони разом із СНАУ
8 лютого СНАУ приймав юних колег – студентів усіх... Детальніше...
Понеділок, 11 грудня 2017
Вітаємо із захистом!
Колектив Сумського національного аграрного... Детальніше...

Пряма мова

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету Шановні першокурсники! Я щиро вітаю вас – учорашніх школярів, а тепер уже студентів – у стінах Сумського національного аграрного... Детальніше...

Вiдео про СНАУ

   


©2015 Сумський національний аграрний університет. Офіційна сторінка.